10 nejlepších SUV v roce 2024, které byste si měli koupit

Doporučujeme 10 nejlepších SUV, které si dnes můžete na trhu s novými vozy koupit.

Pokud patříte mezi mnoho kupujících automobilů, kteří zvažují koupi SUV, máte mnoho možností. Téměř každý výrobce dnes vyrábí alespoň jedno SUV. Většina výrobců vyrábí řadu různých modelů SUV, od superminivelkých SUV až po středně velká SUV vhodná pro rodiny a větší sedmimístná SUV nebo luxusní SUV v nejvyšším segmentu trhu. I když je spousta možností v některých ohledech přínosem, hledání toho nejlepšího SUV, které by vyhovovalo vašim specifickým potřebám, je o něco obtížnější.

Pokud jde o design, všechna SUV se řídí podobným základním vzorcem, s vyšší světlou výškou než normální auto a robustním designem typickým pro velké podběhy kol a nárazníky. Tento vysoký tvar poskytuje vyšší polohu sezení pro snadnější přístup a lepší výhled ven.

Je to praktičnost a drsný vzhled SUV, které v posledních letech svedly tolik kupujících. Schopnost terénu se někomu bude hodit, ale většinu lidí bude více zajímat, jak jim světlá výška a absorpční odpružení pomáhá přejíždět rychlostní hrboly a výmoly na silnici.

Výběr auta však není jen o výběru oblíbené značky. I když si vyberete jedno z nejlepších SUV na trhu, nemusí dobře vyhovovat vašim potřebám, protože různá SUV jsou navržena pro různé účely.

I když například omezíme hledání na SUV dostatečně velká na to, aby sloužila jako rodinná auta, s místem pro minimálně čtyři dospělé a velkými botami pro zavazadla nebo psy, stále musíte zvážit, zda zvolíte SUV mainstreamové nebo prémiové značky. Budete se také muset rozhodnout, zda potřebujete pět nebo sedm sedadel a zvolit benzínový, naftový, hybridní nebo elektrický pohon. A poté si musíte vybrat mezi různými modely SUV a úrovněmi výbavy.

V tomto článku jsme se zaměřili na nejlepší modely SUV rodinné velikosti s nejlepší hodnotou. Rozmanitost vozů SUV na prodej je obrovská, takže jsme každé SUV projeli a důkladně otestovali, abychom našli to nejlepší SUV, které si můžete koupit. Čtěte dále a najděte našich 10 nejoblíbenějších SUV, uvedených v opačném pořadí.

Nejlepší SUV v roce 2024, které byste si měli koupit

10. BMW iX

10 nejlepších SUV v roce 2024, které byste si měli koupit
BMW iX z roku 2024

iX je vlajkovou lodí elektrického SUV BMW, takže tato značka musela zajistit, aby tento vůz vynikl na stále rostoucím trhu EV. I když kontroverzní vzhled BMW iX skutečně odděluje od davu v doslovném slova smyslu, je to také vysoce kvalitní auto, které se skvěle řídí, je plné nejnovějších technologií a je efektivní při provozu.

Navzdory své objemné pohotovostní hmotnosti 2,4 tuny nabízí iX stále zábavný zážitek z jízdy, který od BMW očekáváte. Když toto velké SUV navedete do zatáčky, bude se dobře držet vozovky a dá vám dobrou kontrolu. Když se pobavíte a chcete, aby se věci trochu usadily, je kabina mimořádně pohodlná a tichá díky téměř tichému hnacímu ústrojí a dobře polstrovaným sedadlům. Jedinou velkou nevýhodou tohoto vozu je cena. Cena BMW iX 2024 je 84 000 eur.

9. Renault Captur

Renault Captur 2024
Renault Captur z roku 2024

Být konkurentem ve třídě malých SUV znamená nabízet spoustu stylu, všestrannosti a mít dobrý poměr cena/výkon. K dispozici je tolik různých modelů SUV, takže auto této velikosti musí zaujmout.

Renault Captur, postavený na stejném základě jako oblíbené Clio, nabízí stylový vzhled a pohodlné, zvýšené sezení. Toto SUV má také bohatou standardní výbavu a je cenově atraktivní. Cena Renaultu Captur 2024 začíná od 20 000 eur.

Jádrem přitažlivosti Renaultu Captur je jeho praktičnost. Se zvětšenými rozměry oproti předchozímu modelu nabízí Renault Captur 2024 větší prostor pro cestující spolu s chytrými prvky, jako je posuvná zadní lavice, která vám umožní upřednostnit místo pro další cestující nebo zavazadla.

8. Jeep Avenger

Jeep Avenger
Jeep Avenger r.v. 2024

Zatímco nadšenci pokračují v debatě o tom, zda je Avenger „správným Jeepem“, nelze popřít, že se jedná o schopné a okouzlující malé SUV. Není stavěný na intenzivní off-roadové soutěže, jako je Rallye Dakar, ale nějaký ten lehký off-road zvládne.

Když vstoupíte do Avenger, všimnete si, že vše je robustní a logicky uspořádané. Technologie uvnitř je velkým vylepšením oproti starším Jeepům, zejména díky mnoha funkcím ovládaným prostřednictvím nového 10,25palcového dotykového informačního a zábavního systému. Stále však existují určitá fyzická tlačítka, která by někteří lidé mohli preferovat. Když vyrazíte, možná nebudete moc nadšení, ale tento kompaktní crossover je opravdu lehký a hbitý, takže se s ním ve městě jezdí velmi snadno.

7. Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq 2024
Škoda Kodiaq r.v. 2024

Škoda Kodiaq existuje již šestým rokem a za tu dobu je jedním z našich oblíbených SUV. A facelift ve středním věku učinil Škodu Kodiaq ještě přitažlivější.

Na tomto voze se těžko hledají nějaké nedostatky a v mnoha ohledech vyčnívá. Sedmimístný Kodiaq má spoustu praktičnosti se spoustou odkládacích schránek. Po sklopení zadní řady má prostorný zavazadelník o objemu 765 litrů. Materiály nepůsobí nijak zvlášť luxusně, ale všechny působí dobře poskládané a robustní – něco, co musí mít SUV vhodné pro rodinu, jako je Kodiaq. Dokonce i základní model má několik portů USB rozmístěných po kabině, zavazadlový prostor v zavazadlovém prostoru, dvouzónovou klimatizaci, zadní parkovací kameru a integrované Wi-Fi.

6. Hyundai Kona

Hyundai Kona z roku 2024
Hyundai Kona z roku 2024

Staré vozy Hyundai Kona mají mimo jiné fádní interiér, mizivý prostor a nebaví se v nich jezdit. Nyní je však ve městě nová Kona a Hyundai velmi pozorně naslouchal zpětné vazbě svých zákazníků.

Nová Kona se rozrostla a nyní je založena na stejné platformě K3 jako Kia Niro EV. To znamená, že toto kompaktní SUV nabízí mnohem lepší úroveň prostoru a praktičnosti než jeho předchůdce. Nová Kona je také vybavena spoustou vestavěných technologií, včetně dvou 12,3palcových obrazovek, které jsou hlavním prvkem uvnitř. Tyto obrazovky využívají nejnovější software této značky pro zábavu a informace a jejich použití je velmi snadné.

Stejně jako u starého modelu je na výběr zážehový, hybridní nebo plně elektrický pohon. Hyundai Kona stále není tím nejvzrušivějším vozem na řízení, ale jezdí pohodlně a je ještě svižnější, když se řítí po ulicích města. Pokud se rozhodnete pro Kona Electric, budete mít k dispozici také dojezd až 490 kilometrů – v závislosti na velikosti baterie. Myslíme si, že Hyundai odvedl s novou Konou fantastickou práci.

5. Škoda Enyaq

Škoda Enyaq r.v. 2024
Škoda Enyaq r.v. 2024

Pokud hledáte rodinné SUV, Enyaq je skvělá volba, která je náhodou čistě elektrická. Tato řada začíná modelem s 58kWh baterií, který stále nabízí slušný jízdní dosah. Pokud pravidelně jezdíte na delší cesty, dražší verze Enyaq Coupe 77kWh nabízí delší dojezd, a to až 555 kilometrů.

Enyaq nabijete z 10 % na 80 % za pouhých 30 minut, a to díky jeho schopnosti rychlého nabíjení až 135 kW. Enyaq je jednou z uživatelsky nejpříjemnějších možností pro každého, kdo uvažuje o koupi svého prvního elektrického vozidla. Má také masivní zavazadlový prostor, spoustu vnitřního prostoru a navíc „Simply Clever“ prvky, jako je skrytý deštník.

Enyaq sdílí řadu dílů s Volkswagenem ID.4, jako jsou baterie a motory, ale v balení, které je pro Škodu velmi typické – je to jednoduché, praktické a robustní auto, které přichází se spoustou základních funkcí včetně LED světlometů, a digitální přístrojový displej Virtual Cockpit, klimatizace, tempomat a zadní parkovací senzory.

4. BMW X1/iX1

BMW X1 z roku 2024
BMW X1 z roku 2024

BMW X1 sice vždy patřilo k nejlepším jezdeckým malým SUV, ale nebylo tak praktické jako jeho konkurenti. Nejnovější verze je větší než kdy dříve, nabízí masivní zavazadelník o objemu 540 litrů a více prostoru v kabině, a stejně důležité je, že se s ní stále skvěle řídí.

Podvozek X1 poskytuje dobrý pocit z řízení a ovládání karoserie vozu. Kromě toho nabízí vynikající výběr motorů, včetně účinných a výkonných zážehových, naftových a plug-in hybridních motorů.

3. Lexus NX

Lexus NX z roku 2024
Lexus NX z roku 2024

S dobře sestaveným, prémiovým interiérem, který je plný technologií, ale je čistě navržen, výběrem špičkových pohonných jednotek a velkým výkonem na silnici, Lexus NX ukazuje, o čem moderní SUV je.

Samonabíjecí hybridní Lexus NX 350h je chytrý a nabízí slušnou spotřebu paliva.

Líbí se nám kombinace dotykové obrazovky a fyzických tlačítek na palubní desce Lexus NX, střih a povrchová úprava je bezkonkurenční a informační a zábavní systém je citlivý a představuje obrovský upgrade oproti nastavení předchozího modelu.

Spolu s velkorysou úrovní výbavy je Lexus NX také prostorný a uvnitř působí velmi prémiově.

2. Hyundai Tucson

Hyundai Tucson z roku 2024
Hyundai Tucson z roku 2024

Hyundai Tucson je nabitý sadou a verze s vyššími specifikacemi dostanou panoramatickou střechu, bezdrátové nabíjení telefonu, zadní kameru a tolik bezpečnostních systémů, v kolik můžete doufat.

Interiér Hyundai Tucson působí elegantněji než interiér mnoha soupeřů a všechny verze mají dva 10,25palcové displeje. 620litrový zavazadelník Hyundai Tucson by měl stačit i pro většinu rodin. Dobrou volbou je 1,6litrový přeplňovaný benzinový motor o výkonu 148 k s manuální převodovkou, nebo se můžete rozhodnout pro mírně dražší hybridní motor se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Tento motor má rychlejší zrychlení z 0-100 km/h (9,6 s) a lepší spotřebu paliva (18,5 km/l).

Vizuálně je Hyundai Tucson 2024 velkým odklonem od krotkého vzhledu předchozích generací a jeho odvážný design na silnici opravdu vyniká.

1. Land Rover Defender

2024 Land Rover Defender
2024 Land Rover Defender

2024 Land Rover Defender je všestranné vozidlo, které kombinuje terénní schopnosti s kultivovaností na silnici. Defender je navržen tak, aby zdolal téměř jakýkoli terén, čímž se stal jedním z nejšikovnějších dostupných terénních SUV.

Navzdory svému robustnímu výkonu v terénu si Defender zachovává pohodlnou a kultivovanou jízdu vhodnou pro každodenní dojíždění. Uvnitř má Defender retro-moderní interiér, který spojuje současné prvky s nostalgickou estetikou. Defender, který je k dispozici ve třech odlišných karosářských stylech – dvoudveřový model 90, středně velký model 110 a model 130 s prodlouženým rozvorem náprav – vyhovuje různým preferencím a potřebám.

Toto SUV nabízí řadu pohonných jednotek, včetně 518koňového přeplňovaného motoru V-8, který je volitelný u modelů 90 a 110, a poskytuje dostatek výkonu pro různé jízdní zážitky. Pokud jde o nákladovou kapacitu, Defender 90 má až 58,3 kubických stop prostoru, zatímco jeho tažná kapacita činí 8 201 liber. Pozoruhodné je, že pro modelový rok 2024 představuje Defender 130 s dlouhým rozvorem nový stupeň výbavy Outbound, který eliminuje třetí řadu sedadel a zadní okna SUV a vytváří tak další nákladový prostor, čímž zvyšuje jeho praktičnost a všestrannost.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]