4 nejčastější problémy převodovky Suzuki Swift

4 nejčastější problémy převodovky Suzuki Swift

Suzuki Swift je kompaktní vůz chválený pro svou spolehlivost a výkon. Jako každé auto má však nepříjemné mechanické problémy. Jednou oblastí, která může být problematická, je převodovka. Tento článek popisuje nejběžnější problémy převodovky Suzuki Swift a provede vás řešením těchto problémů.

Převodovka Suzuki Swift

Běžné problémy převodovky Suzuki Swift

1. Prokluzování ozubeného kola

K prokluzování převodového stupně dochází, když převodovka nezůstane na zvoleném převodovém stupni; výkon motoru se nepřenáší na kola a vůz ztrácí schopnost zrychlovat nebo udržovat rychlost. Tento problém je obvykle způsoben opotřebovanými zuby převodovky, poškozenými synchronizátory nebo nízkou hladinou převodové kapaliny.

Prokluzování ozubeného kola (transmission slipping)

Prokluzování převodů je častým problémem u starých vozů Suzuki Swift, zejména u vozů s vysokým počtem najetých kilometrů.

Oprava a náklady

Oprava prokluzu ozubených kol je obvykle výměnou opotřebovaných součástí ozubených kol nebo synchronizátorů. Cena se může pohybovat od 400 do 800 eur, v závislosti na rozsahu škody a mzdových nákladech.

Naše rada

Převodový systém byste měli pravidelně udržovat, včetně kontroly a výměny převodové kapaliny, abyste předešli prokluzování převodového stupně.

2. Únik převodové kapaliny

Problém úniku převodového maziva u vozů Suzuki Swift
Problém úniku převodového maziva u vozů Suzuki Swift

Převodová kapalina je mazivo pro převodový systém vašeho vozu. Pomáhá čistit a chránit převodovku před úlomky a nečistotami a zajišťuje, že všechny součásti fungují co nejlépe.

K úniku převodové kapaliny dochází, když se těsnění nebo těsnění v převodovce opotřebují nebo poškodí, což umožňuje únik kapaliny.

To je častý problém vozů Suzuki Swift s vysokým počtem najetých kilometrů.

Oprava a náklady

Oprava úniku převodové kapaliny se provádí výměnou poškozených těsnění nebo těsnění. Cena se obvykle pohybuje od 100 do 300 eur.

Naše rada

Pravidelná kontrola úniku kapaliny a udržování dostatečné hladiny kapaliny zabrání vážnému poškození převodovky. Automechanici doporučují kontrolovat převodovku během pravidelných servisních intervalů.

3. Hlučná převodovka

Někteří majitelé vozů Suzuki Swift hlásí, že často slyší kňučení nebo skřípání z převodovky. Tyto zvuky mohou být způsobeny opotřebovanými ložisky, opotřebovanými zuby ozubených kol nebo nedostatečným mazáním.

Tento problém je běžný u starých vozů Suzuki Swift s vysokým počtem najetých kilometrů a špatnou historií údržby.

Oprava a náklady

Oprava hlučné převodovky vyžaduje výměnu opotřebovaných ložisek nebo opotřebených ozubených kol, náklady se pohybují od 300 do 800 eur v závislosti na závažnosti poškození.

Naše rada

Majitelé automobilů by měli zajistit pravidelnou údržbu převodovky a používat doporučený typ převodového maziva pro minimalizaci hluku. Včasné řešení jakýchkoli neobvyklých zvuků zabrání dalšímu poškození.

4. Přehřívání převodovky

K přehřátí převodovky dochází, když převodovka pracuje při příliš vysokých teplotách, často v důsledku nízké hladiny převodové kapaliny, nekvalitní převodové kapaliny nebo problémů s chladicím systémem.

Tento problém není běžný, ale může se vyskytnout u některých vozů Suzuki Swift vystavených intenzivnímu používání.

Oprava a náklady

Řešení problému s přehříváním převodovky se obvykle provádí propláchnutím a výměnou převodové kapaliny, opravou chladicího systému nebo instalací přídavného chladiče převodovky. Náklady se mohou pohybovat od 120 do 600 eur.

Spolehlivost převodovky Suzuki Swift

Použité Suzuki Swift (2022)
Použité Suzuki Swift (2022)

Převodovka Suzuki Swift je považována za spolehlivou, zejména při pravidelné údržbě. Automatické převodovky Suzuki Swift jsou relativně spolehlivé, s méně problémy ve srovnání s manuálními převodovkami. Mezi běžné problémy však patří nereagující převody, prokluzování převodovky, chvění a hluk.

V průzkumu spolehlivosti WhatCar z roku 2023? Na webových stránkách se Suzuki Swift umístil na prvním místě z 19 vozů a předčil modely automobilů jako Ford Fiesta, Mazda 2 a Fiat 500. Hodnocení spolehlivosti Suzuki Swift bylo působivých 99,5 %.

Suzuki Swift je známý svou solidní kvalitou zpracování, a to se týká i jeho převodovky. Komponenty jsou navrženy tak, aby vydržely různé jízdní podmínky, což z něj činí spolehlivou volbu pro mnoho řidičů. Mnoho majitelů vozů Suzuki Swift uvádí, že převodovka dlouhodobě funguje dobře, pokud je správně udržována. Při správné péči vydrží převodovka Suzuki Swift až 350 000 kilometrů.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]