Běžné problémy Dacia Sandero LPG

Dacia Sandero je subkompaktní vůz vyráběný rumunskou automobilkou Dacia od roku 2007. Dacia Sandero je k dispozici v benzínové i LPG (liquefied petroleum gas) verzi. LPG verze je oblíbená díky nižším provozním nákladům oproti benzínové verzi. Objevily se však zprávy o problémech s Dacia Sandero LPG.

Běžné problémy Dacia Sandero LPG
Je Dacia Sandero LPG spolehlivá? Jaké jsou běžné problémy Dacia Sandero LPG?

Běžné problémy Dacia Sandero LPG hlášené majiteli automobilů

Mezi nejčastější problémy Dacia Sandero LPG patří:

1. Engine misfire

Engine misfire je událost, ke které dochází, když jeden nebo více válců motoru během spalovacího cyklu nezapálí směs vzduchu a paliva. Tento problém může vést k problémům s výkonem motoru a může dokonce vést k vážnému poškození motoru, pokud jej nevyřešíte.

Automechanici hlásí, že problém engine misfire u Dacia Sandero LPG je obvykle způsoben vadnými zapalovacími svíčkami, zapalovacími cívkami nebo vstřikovači paliva.

2. Zhasnutí motoru

Někteří majitelé aut hlásí, že motor Dacia Sandero LPG se občas zadře na volnoběh nebo při jízdě nízkou rychlostí. Častými důvody jsou vadný regulační ventil volnoběhu nebo ucpaný palivový filtr.

3. Ztráta výkonu motoru

Někteří majitelé Dacie Sandero LPG hlásí, že motor auta často ztrácí výkon při akceleraci nebo při jízdě do kopce. Automechanici sdílejí, že důvodem bývá vadné palivové čerpadlo nebo zanesený katalyzátor.

4. Vysoká spotřeba paliva

Někteří majitelé vozů Dacia Sandero hlásí, že spotřeba LPG je vyšší, než se očekávalo. Běžnou příčinou tohoto problému je vadný vstřikovač LPG nebo netěsnost v systému LPG.

Proč má Dacia Sandero LPG obvykle takové problémy?

Výše uvedené problémy jsou způsobeny řadou faktorů, včetně:

 • Vadné komponenty. Systém LPG v Dacii Sandero je složitý a existuje řada komponent, které mohou selhat. Mezi tyto komponenty patří vstřikovače paliva LPG, palivové čerpadlo LPG a regulátor tlaku LPG.
 • Špatná údržba. Systém LPG v Dacia Sandero vyžaduje pravidelnou údržbu, aby byla zajištěna jeho správná funkce. Tato údržba zahrnuje kontrolu filtru LPG, tlaku LPG a těsnění vstřikovačů LPG.
 • Poškození. Systém LPG v Dacii Sandero může být poškozen řadou faktorů, včetně nehod, kolizí nebo jízdy v terénu.

Recenze Dacia Sandero LPG

Dacia Sandero Stepway Bi-Fuel LPG získala pozitivní recenze pro svou hodnotu, výkon a spotřebu paliva. Zde jsou některé klíčové body z různých recenzí:

 • Hodnota za peníze: Dacia Sandero Stepway Bi-Fuel LPG je chválena pro svou nízkou cenu. Cena Bi-Fuel verze je jen o 400 eur vyšší než cena běžné turbobenzinové verze. Úspory z nižších nákladů na LPG mohou kompenzovat tyto dodatečné náklady během prvního roku.
 • Výkon: Vůz je vybaven motorem 1.0 TCe, který poskytuje výkon o 10 koní navíc oproti běžné verzi. Vždy rychle reaguje, má silnou akceleraci a bez problémů zvládne i vysoké rychlosti na dálnici.
 • Palivová účinnost: LPG stojí výrazně méně než benzín, což vede k podstatným úsporám nákladů na palivo. LPG stojí zhruba polovinu toho, co benzín.
 • Komfort a technologie: Interiér vozu je prostorný, se snadným přístupem pro cestující na předních sedadlech. Verze SE Twenty je vybavena 7,0palcovým dotykovým displejem se satelitní navigací a Apple CarPlay.
 • Systém LPG: Systém LPG je hladce integrován do vozu. Startuje na benzín a po připravenosti se automaticky přepne na LPG. Nádrž na LPG je namontována v prohlubni pro rezervní kolo a šetří tak zavazadlový prostor.

Dacia Sandero LPG je oblíbenou volbou pro řidiče, kteří hledají levný a úsporný vůz. Objevily se však zprávy o problémech se systémem LPG. Výše uvedené problémy se vyskytují u malého počtu vozů Dacia Sandero, ale jejich oprava může být nákladná.

Tabulka problémů Dacia Sandero LPG

Problém Důvody Známky
Engine misfire Vadné zapalovací svíčky, zapalovací cívky nebo vstřikovače paliva Ztráta výkonu motoru, zvýšená spotřeba paliva
Zhasnutí motoru Vadný regulační ventil volnoběhu, ucpaný palivový filtr Zhasínání motoru, potíže se startováním
Ztráta výkonu motoru Vadné palivové čerpadlo, ucpaný katalyzátor Ztráta výkonu motoru při akceleraci nebo jízdě do kopce
Zvýšená spotřeba paliva Vadný vstřikovač LPG, netěsnost v systému LPG Vyšší než očekávaná spotřeba LPG

Seznam běžných vadných součástí v systému Dacia Sandero LPG

 • LPG vstřikovače
 • LPG palivové čerpadlo
 • Regulátor tlaku LPG
 • Regulační ventil volnoběhu
 • Palivový filtr
 • Zapalovací svíčky
 • Zapalovací cívky
 • Vstřikovače paliva
 • Katalyzátor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]