Běžné problémy Ford Kuga Hybrid a jeho slabiny

Ford Kuga Hybrid je oblíbenou volbou mezi hybridními vozy, v poslední době se však majitelé Kuga Hybrid setkali s řadou problémů. Tento článek popisuje běžné problémy Ford Kuga Hybrid hlášené majiteli automobilů a poskytuje návod, jak tyto problémy vyřešit.

Běžné problémy Ford Kuga Hybrid a jeho slabiny
Jaké jsou běžné problémy Fordu Kuga Hybrid?

Běžné problémy Ford Kuga Hybrid hlášené majiteli automobilů

1. Baterie se rychle přehřívá a vybíjí

Jedním z velkých problémů Fordu Kuga Hybrid je přehřívání článků baterie, které je připisováno nečistotám. Tento problém byl identifikován u přibližně 33 000 vozů Kuga PHEV a vyžádal si kompletní výměnu baterie, což Ford stálo přibližně 400 milionů dolarů. Tento problém byl spojen s bateriovými články od Samsung SDI. Majitelé aut hlásili, že tato závada způsobila jejich nepohodlnost na dlouhé vzdálenosti kvůli rychlému vybíjení a přehřívání baterií.

Výměna baterie pro Ford Kuga Hybrid 2024
Výměna baterie pro Ford Kuga Hybrid 2024

2. Přehřátí motoru

Přehřívání motoru u vozů Kuga, zejména vozů vyrobených v letech 2014 až 2017, bylo způsobeno prasklinami v hlavách válců, které vedly k únikům oleje a paliva, které by se mohly vznítit a způsobit požár.

Náklady na opravu prasklých hlav válců jsou asi 400 eur včetně mzdových nákladů.

3. Problémy se spojkou

Někteří majitelé vozů Kuga hlásí, že se jejich lamely spojky opotřebovávají rychleji, než se očekávalo. Někteří majitelé automobilů musí vyměnit lamely spojky před dosažením 90 000 kilometrů. Automechanici hlásí, že tento problém byl způsoben nadměrným tlakem na lamely spojky, což mělo za následek zápach spáleniny a hlasité zvuky během provozu.

Spojka Ford Kuga Hybrid
Spojka Ford Kuga Hybrid

Náklady na výměnu spojkových lamel Kuga jsou asi 200 eur, včetně nákladů na práci.

4. Problémy s funkcí klimatizace

Majitelé vozů Kuga hlásili problémy s topným systémem svých vozů. Častým problémem je, že dostávají teplý nebo studený vzduch i přes nastavení ovladače na horký. Tento problém byl způsoben únikem chladicí kapaliny nebo vadným termostatem.

5. Porucha převodovky a porucha lišty stěrače

Převodovka CVT modelu Kuga Plug-in Hybrid byla popsána jako pomalá, což má vliv na zážitek z jízdy. Vadné lišty stěračů navíc způsobily problémy s viditelností, které lze vyřešit výměnou.

6. Problémy výfukového systému a EGR ventilu

Někteří majitelé vozů Kuga se setkali s problémy s výfukovým systémem. Hlásí podivné zvuky a špatný výkon motoru, který může být způsoben vadným EGR ventilem nebo ucpaným filtrem pevných částic.

Průměrné náklady na výměnu EGR ventilu jsou asi 200 eur.

7. Různé problémy

Majitelé Kuga také hlásili problémy, jako je zamaštěná čelní skla, závady těsnění dveří a náhlé vybití baterie, které vedly k nutnosti startování. Některé z těchto problémů, jako je mastné čelní sklo a vybíjení baterie, byly vyřešeny výměnou dílů.

Jaká je slabina Fordu Kuga Hybrid ve srovnání s konkurencí?

Když porovnáme Ford Kuga Hybrid s jeho konkurenty, vidíme jeho nevýhody následovně.

1. Jízdní zážitek a kultivovanost: Ford Kuga Hybrid je chválen pro své vyvážené ovládání a prostorný interiér, což z něj dělá praktické rodinné SUV. Ve srovnání s některými svými soupeři však Ford Kuga Hybrid nenadchne řidiče, kteří hledají poutavý zážitek z jízdy. Například Volvo XC40 Recharge poskytuje kultivovanější interiér a pocit luxusu, kterému se Kuga jen těžko vyrovná. Kvalita interiéru XC40 v kombinaci s jeho jedinečnými designovými prvky, jako je krystalový volič převodovky a sofistikovaný kokpit, z něj činí prémiovější variantu.

Interiér Volva XC40 Recharge
Interiér Volva XC40 Recharge

2. Dojezd na čistě elektrický pohon a spotřeba paliva: Toyota RAV4 Plug-in Hybrid, jeden z hlavních konkurentů modelu Kuga, nabízí vyšší výkon s vyšším celkovým výkonem a delším dojezdem pouze na elektrický pohon. Tato výhoda by mohla učinit RAV4 přitažlivější pro ty, kteří upřednostňují výkon a efektivitu. RAV4 také vyniká svou vynikající spotřebou paliva, vysokou spolehlivostí a pomalejšími předpokládanými odpisy, což z něj činí přesvědčivou volbu pro dlouhodobé úspory a spolehlivost.

3. Informační systém a technologie: Někteří konkurenti Kugy nabízejí pokročilejší nebo uživatelsky přívětivější informační a zábavní systémy. Zatímco Kuga poskytuje slušný balík technologií, třeba Volvo XC40 se může pochlubit systémem s reflexy podobnými iPadu, i když to má také své složitosti. Uživatelé ve srovnání shledají systém Fordu Kuga přímočařejší, ale možná postrádá špičkový pocit, který nabízejí někteří konkurenti.

4. Cena a hodnota: Pokud jde o hodnotu, konkurenti Kuga Hybrid, jako je Toyota RAV4, mají více vynikajících bodů v kombinaci výkonu, spotřeby paliva a spolehlivosti. Vyšší počáteční náklady na RAV4 jsou zmírněny nižšími dlouhodobými náklady na vlastnictví díky vysoké spolehlivosti a palivové účinnosti.

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

Závěr

Stručně řečeno, Ford Kuga Hybrid, stejně jako každé auto, má svůj podíl na problémech, kterým mohou majitelé čelit. Zatímco Ford Kuga Hybrid byl chválen za svůj výkon a efektivitu, znalost jeho běžných problémů, slabin a nákladů na údržbu pomůže majitelům vozů a potenciálním kupcům učinit dobré rozhodnutí. Pravidelná údržba a řešení problémů, jakmile nastanou, jsou zásadní pro udržení dlouhodobé spolehlivosti a výkonu modelu Kuga Hybrid.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]