Běžné problémy i-Stop Mazda hlášené majiteli automobilů

Technologie Mazda i-Stop je inovativní systém navržený ke zvýšení spotřeby paliva a snížení emisí automatickým zastavením a opětovným spuštěním motoru, když vůz stojí. I když je tato funkce šetrná k životnímu prostředí a může ušetřit peníze za palivo, někteří majitelé vozů Mazda se setkali s problémy s i-Stop. Tento článek pojednává o problémech i-Stop Mazda, které často nahlašují majitelé automobilů, a navede vás, jak tyto problémy vyřešit.

Běžné problémy i-Stop Mazda hlášené majiteli automobilů
Jaké jsou problémy systému i-Stop a jak je odstranit?

Běžné problémy i-Stop Mazda

1. I-Stop se neaktivuje

Aby se systém i-Stop aktivoval, musí být splněny různé podmínky, jako je dosažení určité teploty motoru, dostatečné nabití baterie… Problémy mohou nastat, když selže funkce senzorů nebo se sníží výkon baterie, což zabrání aktivaci tohoto systému.

Tento problém je poměrně častý zejména u starých vozů Mazda nebo u vozů s příliš starými bateriemi.

i-Stop se neaktivuje
i-Stop se neaktivuje

Oprava a cena: Musíte zkontrolovat stav baterie, funkčnost senzoru a zajistit, aby byl firmware aktuální. Náklady na výměnu baterie jsou asi 60 eur, zatímco náklady na opravu nebo výměnu senzorů jsou od 75 do 120 eur.

Automechanici doporučují pravidelnou údržbu a kontroly baterie, aby se tomuto problému předešlo. Použití baterie s vyšší kapacitou se doporučuje i pro staré vozy Mazda.

2. i-Stop chybně restartuje motor

Někteří majitelé aut uvádějí, že nepravidelné restarty jsou způsobeny závadami softwaru v systému i-Stop nebo problémy s regulací volnoběhu motoru. Vadné senzory poskytující systému nesprávná data mohou také vést k neočekávanému nastartování motoru.

Tento problém se vyskytuje méně často než výše uvedený problém s aktivací, ale stále znepokojuje některé majitele Mazdy.

Oprava a náklady: Aktualizace softwaru od autorizovaného prodejce Mazda tento problém často vyřeší, obvykle stojí asi 50 eur. Opravy vadných součástí, jako jsou senzory, zvýší náklady.

Rada: Pravidelné aktualizace softwaru jsou zásadní. Někteří majitelé Mazdy dávají přednost deaktivaci funkce i-Stop, aby se tomuto problému vyhnuli, ačkoli to není oprava a ztrácí výhody tohoto systému.

3. Zvýšené opotřebení startéru a baterie

Systém i-Stop zvyšuje počet startovacích cyklů, což urychluje opotřebení startéru a baterie.

Tento problém se postupem času týká většiny vozů Mazda s tímto systémem.

Oprava a náklady: Výměna startéru může stát od 200 do 350 eur, v závislosti na modelu auta. Jak již bylo zmíněno, baterie mohou vyžadovat častější výměnu, která stojí 60-120 eur.

Rada: Zatímco někteří majitelé automobilů to považují za nevyhnutelné náklady na vlastnictví Mazdy se systémem i-Stop, jiní majitelé automobilů tvrdí, že úspora paliva kompenzuje zvýšené náklady na údržbu. Použití kvalitnějších náhradních dílů může také prodloužit životnost těchto součástí.

4. Výstražná kontrolka i-Stop a porucha systému

Při poruše systému i-Stop se na palubní desce rozsvítí varovná kontrolka. Majitelé automobilů sdílejí, že běžnými příčinami jsou poruchy snímačů nebo elektrické problémy.

Nejedná se o běžný problém, ale pokud k němu dojde, může mnoho řidičů znepokojovat.

Na palubní desce bliká výstražná kontrolka i-Stop.
Na palubní desce bliká výstražná kontrolka i-Stop.

Oprava a náklady: Náklady na identifikaci konkrétní příčiny mohou začít od 40 eur, přičemž opravy mohou potenciálně přidat stovky eur v závislosti na závažnosti problému.

Rada: Okamžitě věnujte pozornost všem výstražným kontrolkám i-Stop, abyste předešli dalšímu poškození. Někteří majitelé automobilů hlásili, že drobné problémy byly vyřešeny jednoduchými opravami, jako je čištění senzoru nebo výměna baterie.

Závěr

Systém i-Stop společnosti Mazda, známý také jako technologie Idle Stop, je navržen tak, aby ve vozech Mazda zlepšil spotřebu paliva a snížil emise. Jako každá sofistikovaná technologie má však nepříjemné problémy. Pravidelná údržba, aktualizace softwaru a rychlé řešení problémů jsou důležité pro řešení a prevenci výše uvedených problémů.

I když je systém i-Stop z hlediska provozu spolehlivý, mnoho majitelů vozů Mazda si uvědomuje, že úspora paliva není tak výrazná, jak se původně uvádělo na trh. Je to kompromis mezi přínosem pro životní prostředí a pohodlím řidiče.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]