Běžné problémy s motorem BMW N20 a jeho spolehlivost

BMW N20 je přeplňovaný čtyřválcový motor, který se vyráběl v letech 2011 až 2017. Byl navržen tak, aby nahradil atmosférické šestiválcové motory N52/N53. Navzdory své celkové spolehlivosti je známo, že motor N20 má určité běžné problémy. Níže jsou uvedeny nejčastěji hlášené problémy s motorem BMW N20.

Běžné problémy s motorem BMW N20 a jeho spolehlivost
Čtyřválcový motor BMW N20

Běžné problémy s motorem BMW N20 hlášené majiteli automobilů

1. Selhání rozvodového řetězu

Porucha rozvodového řetězu je nejčastější závadou motoru N20. Hlavním problémem konstrukce rozvodového řetězu BMW N20 byl materiál použitý BMW k výrobě vodítek rozvodového řetězu.

Tento problém se nejvíce vyskytuje u motorů a automobilů vyrobených před rokem 2015.

Řešení a cena:

Vodítka rozvodového řetězu lze vyměnit za přepracovanou verzi. Náklady na opravu rozvodového řetězu a komponentů motoru N20 se pohybují od 350 do 600 eur v závislosti na závažnosti problému.

Vyměňte rozvodový řetěz motoru BMW N20
Vyměňte rozvodový řetěz motoru BMW N20

2. Porucha zapalovací cívky a porucha zapalovací svíčky

Porucha zapalovací cívky nebo porucha zapalovací svíčky může způsobit problémy s motorem BMW N20, což vede k projevům jako rough idle, ztrátě výkonu motoru a kontrole rozsvícení kontrolky motoru.

V průběhu času mohou vnitřní součásti zapalovací cívky, jako vinutí a izolátory, vlivem tepla a vibrací slábnout. To snižuje schopnost cívky zvyšovat napětí, což vede ke slabým nebo vynechaným jiskrám. Dalšími příčinami selhání zapalovací cívky jsou úniky oleje nebo poškození vodou. Únik motorového oleje nebo chladicí kapaliny může dosáhnout zapalovacích cívek. Olej může způsobit nabobtnání a prasknutí izolace, zatímco voda může vést k elektrickým zkratům, které brání vzniku jisker.

Porucha zapalovací svíčky je obvykle způsobena běžným opotřebením. Zapalovací svíčky mají elektrody, které erodují s každým zapalovacím cyklem. Opotřebované elektrody vytvářejí širší mezeru, která vyžaduje větší napětí.

Řešení a cena:

Výměna vadných zapalovacích svíček nebo zapalovacích cívek za kvalitní OEM díly pomáhá těmto problémům předejít. Náklady na výměnu zapalovací svíčky jsou asi 120 eur. Náklady na výměnu zapalovací cívky jsou asi 100 eur.

Vyměňte zapalovací cívku pro motor BMW N20
Vyměňte zapalovací cívku pro motor BMW N20

3. Nadměrné usazování karbonu na sacích ventilech

Nadměrné hromadění karbonu trápí sací ventily motorů BMW N20 v důsledku kombinace faktorů. Na rozdíl od starších motorů, které používají port fuel injection, N20 používá přímé vstřikování paliva. Zde palivo jde přímo do válce a zcela vynechává sací ventily. To znamená, že chybí sprej paliva, který normálně smývá usazeniny na zadní straně ventilů, což umožňuje, aby se usazeniny časem hromadily.

Dalším důvodem je vnikání oleje do sacího systému. Na vině mohou být opotřebovaná těsnění dříku ventilů, systém pozitivní ventilace klikové skříně (PCV) určený ke snížení emisí a dokonce i turbodmychadla (pokud jsou ve výbavě). Tento olej se mísí s nespáleným palivem a dalšími zbytky po spalování a vytváří lepkavou pastu, která se připeče na horké sací ventily a vytvoří vrstvu karbonu. Toto nahromadění omezuje proudění vzduchu a snižuje výkon a účinnost motoru.

Řešení a cena:

Pravidelná údržba a čištění palivového systému může pomoci tomuto problému předejít. Náklady na čištění sacích ventilů jsou asi 180 eur.

4. Únik oleje

Majitelé automobilů hlásí, že k úniku oleje dochází z různých míst na motoru, jako je těsnění víka ventilů, pouzdro olejového filtru a olejová vana. Tyto netěsnosti jsou způsobeny degradovaným těsněním nebo nesprávnou instalací.

Únik oleje je jedním z nejčastějších problémů hlášených majiteli BMW N20.

Z motoru BMW N20 uniká olej.
Z motoru BMW N20 uniká olej.

Řešení a cena:

Výměna poškozených těsnění pomáhá těmto únikům zabránit. Průměrné náklady na výměnu těsnění víka ventilů pro motor BMW N20 jsou asi 190 eur.

5. Problémy s chladicím systémem

Problémy s chladicím systémem mohou být způsobeny řadou faktorů, z nichž nejčastější příčinou je vadné vodní čerpadlo.

Řešení a cena:

Pravidelná údržba a výměna vadného vodního čerpadla pomáhá těmto problémům předcházet. V závislosti na tom, jaké části chladicího systému je třeba opravit nebo vyměnit, můžete očekávat, že oprava chladicího systému bude stát od 70 do 450 eur. Cena výměny vodní pumpy je cca 300 eur.

Jsou motory BMW N20 ojetých vozů spolehlivé?

Motor BMW N20 je považován za spolehlivý a při správné údržbě a péči může najet mnoho kilometrů. Mnoho vozů BMW s motorem N20 má najeto až 320 000 kilometrů bez větších problémů.

Všimněte si, že zatímco N20 je spolehlivý motor, první modely aut se potýkají s problémy s rozvodovým řetězem, jejichž oprava může být nákladná. Pokud tedy uvažujete o koupi ojetého vozu BMW s motorem N20, měli byste si zkontrolovat historii údržby a zjistit, zda nebyly provedeny nějaké větší opravy.

Také si uvědomte, že výše uvedené informace jsou založeny na běžných problémech hlášených majiteli BMW N20 a skutečné problémy, se kterými se váš vůz může setkat, se mohou lišit. Pro přesné vyhodnocení a opravu byste se měli poradit s profesionálním mechanikem nebo autorizovaným servisním střediskem BMW.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]