Běžné problémy s motorem BMW N43 hlášené majiteli automobilů

Motor BMW N43 je 2,0litrový čtyřválcový benzínový motor, který se vyráběl v letech 2007 až 2012. Používal se v různých modelech vozů BMW, včetně řady 1, 3 a 5. Zatímco motor N43 je obecně spolehlivý, existuje řada běžných problémů, které byly hlášeny majiteli automobilů.

Běžné problémy s motorem BMW N43

1. Problémy s rozvodovým řetězem BMW N43

Známky problémů s rozvodovým řetězem

 • Hluk motoru
 • Ztráta výkonu motoru
 • Rough idle (stav, kdy motor běží nerovnoměrně, když vůz stojí a motor běží na volnoběh)

Rozvodový řetěz motoru BMW N43 je kritickou součástí zodpovědnou za synchronizaci vnitřních součástí motoru. Časem se může rozvodový řetěz natáhnout nebo zlomit, což vede k závažným problémům s motorem. BMW vydalo svolávací akci související s problémy s rozvodovým řetězem u některých motorů N43 kvůli možnému katastrofickému selhání.

Běžné problémy s motorem BMW N43 hlášené majiteli automobilů
Natažený rozvodový řetěz motoru BMW N43

Řešení problémů s rozvodovým řetězem:

 • Pravidelné kontroly dle plánu údržby výrobce
 • Včasná výměna rozvodového řetězu dle doporučení BMW

2. BMW N43 se týká spotřeby paliva

Mnoho majitelů automobilů uvádí, že spotřeba paliva motoru BMW N43 je 10 kilometrů na litr. Pamatujte, že na spotřebu paliva mohou mít vliv faktory, jako je styl jízdy, postupy údržby a celkový stav motoru. Sledování úrovně spotřeby paliva a okamžité řešení jakýchkoli náhlých změn může pomoci udržet optimální výkon motoru.

Tipy pro zlepšení spotřeby paliva:

 • Pravidelné opravy a údržba
 • Důsledné používání vysoce kvalitního paliva
 • Efektivní jízdní postupy, jako je plynulá akcelerace a udržování stabilní rychlosti

3. Porucha snímače NOx BMW N43

Příznaky problémů se snímačem NOx:

 • Kontrolka kontrolního motoru svítí
 • Snížený výkon motoru
 • Neúspěšné emisní testy
Snímač NOx v motoru BMW N43
Snímač NOx v motoru BMW N43

Snímač NOx v motoru BMW N43 hraje zásadní roli při sledování a snižování škodlivých emisí. Nesprávné funkce snímače NOx vedou k problémům s výkonem a selháním regulace emisí. Okamžité řešení problémů se snímači NOx je zásadní pro zajištění souladu s ekologickými normami a zachování účinnosti motoru.

Kroky k řešení problémů se snímačem NOx:

 • Diagnostické testování k identifikaci konkrétních problémů se senzory
 • Výměna vadných čidel NOx v autorizovaných servisních střediscích
 • Pravidelné monitorování úrovní emisí za účelem zjištění časných známek poruch senzoru

4. Stažení z důvodu poruchy vstřikovače paliva BMW N43

Vstřikovače paliva hrají zásadní roli při dodávání paliva do válců motoru ke spalování. V některých případech došlo u motorů BMW N43 k selhání vstřikovače paliva, což vedlo k problémům s výkonem a potenciálnímu poškození. BMW vydalo svolávací akce související s problémy vstřikovačů, aby řešilo bezpečnostní problémy a zajistilo optimální funkčnost motoru.

Vstřikovače paliva motoru BMW N43
Vstřikovače paliva motoru BMW N43

Dopad selhání vstřikovače paliva:

 • Engine misfire
 • Snížená palivová účinnost
 • Možné poškození motoru

Je BMW N43 spolehlivý motor?

Motor N43 trpěl různými problémy v provozu: rozbití plastových vodítek vačkového řetězu, což vedlo k hladovění oleje, protože úlomky zablokovaly olejové sítko, a problémy se vstřikovači paliva, cívkami a senzorem NOx. Majitelé automobilů si musí být vědomi běžných problémů tohoto modelu motoru. Pravidelná údržba, rychlá diagnostika problémů a dodržování doporučení výrobce pomáhají zmírnit potenciální problémy a prodloužit životnost motoru BMW N43.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]