Nejčastější problémy Opel Insignia 1.6 Turbo

Opel Insignia je velký rodinný vůz (v Evropě segmentu D) vyvinutý a vyráběný německou automobilkou Opel v letech 2008 až 2022. Opel Insignia je vybaven přeplňovaným motorem o objemu 1600 ccm, který nabízí výkon 170 koní a automatem přenos. Výkon a akcelerační schopnosti tohoto vozu jsou působivé. Německý systém odpružení, vyvinutý pomocí nejnovějších technologií stability, zajišťuje hladkou a stabilní jízdu i při rychlostech přesahujících 160 km/h.

Pokud jde o bezpečnost, Insignia získala v testech EURO NCAP 5 bodů z 5. Je vybaven 6 bočními a předními airbagy, protiblokovacím systémem brzd a systémem proti krádeži.

Jako každé auto má však i Opel Insignia 1.6 Turbo své problémy. Tento článek popíše nejčastější problémy Opel Insignia 1.6 Turbo a provede vás jejich odstraněním.

Nejčastější problémy Opel Insignia 1.6 Turbo
Opel Insignia Grand Sport (B) 2018 1.6 Turbo (200 k)

Běžné problémy Opel Insignia 1.6 Turbo

1. Porucha turbodmychadla

K poruchám turbodmychadla v Opelu Insignia 1.6 Turbo často dochází v důsledku nedostatku oleje nebo hromadění usazenin v turbosystému. Tyto problémy mohou vést k přehřátí a případné poruše turbodmychadla.

Tento problém je poměrně častý, zejména u vozů Opel Insignia s vysokým počtem najetých kilometrů nebo těch, které nedodržují pravidelné plány údržby.

Oprava a náklady

Oprava je obvykle výměna turbodmychadla, která může stát mezi 800 a 1 100 EUR. Pravidelné výměny oleje a používání vysoce kvalitního oleje mohou výše uvedeným problémům předejít.

Turbodmychadlo Opel Insignia A 1.6 Turbo
Turbodmychadlo Opel Insignia A 1.6 Turbo

Majitelé automobilů by také měli pravidelně kontrolovat turbosystém a okamžitě věnovat pozornost jakýmkoli známkám zpoždění turba nebo neobvyklých zvuků z motorového prostoru.

2. Přehřátí motoru

To je další problém, který majitelé aut často uvádějí. Přehřívání motoru v Insignii 1.6 Turbo je způsobeno nefunkčním termostatem, ucpaným chladičem nebo problémy s chladicím systémem. K tomuto problému s přehříváním přispívají také netěsnosti v hadicích nebo samotný chladič.

Oprava a náklady

Náklady na opravu přehřívajícího se motoru závisí na konkrétních dotčených částech. Průměrné náklady na výměnu termostatu se pohybují kolem 90 EUR. Náklady na rozsáhlejší opravy, jako je výměna chladiče, mohou přesáhnout 200 EUR.

Termostat pro Opel Insignia 1.6 Turbo
Termostat pro Opel Insignia 1.6 Turbo

Naše rada

Abyste předešli problému s přehříváním motoru, musíte používat správný typ chladicí kapaliny a pravidelně udržovat chladicí systém. Měli byste také pravidelně kontrolovat hladinu chladicí kapaliny a stav chladiče.

3. Elektrické problémy

Elektrické problémy v Insignii 1.6 Turbo se často týkají vadných senzorů, problémů s palubním počítačem vozu nebo problémů s kabeláží. Mezi běžné znaky patří nevyrovnané displeje na palubní desce nebo nefunkční elektronické součástky.

Oprava a náklady

Cena výměny snímače je od 70 do 120 EUR. Náklady na opravu složitějších elektrických problémů, zejména problémů týkajících se ECU (Engine Control Unit), mohou být až několik stovek eur.

4. Poškození systému odpružení

Problémy se systémem odpružení obvykle vznikají z opotřebovaných tlumičů nebo vzpěr, degradovaných pouzder odpružení nebo poškozených ramen nápravy. Tyto problémy často způsobují, že jízda je méně pohodlná a auto se hůře ovládá.

Systém odpružení starých vozů Opel Insignia má často problémy.
Systém odpružení starých vozů Opel Insignia má často problémy.

Oprava a náklady

Výměna tlumičů nebo vzpěr může stát mezi 150 a 300 €. Náklady na komplexnější opravy zahrnující více komponent zavěšení mohou snadno přesáhnout 500 EUR.

Je Opel Insignia 1.6 Turbo spolehlivé auto?

Opel Insignia 1.6 Turbo je obecně považován za spolehlivý vůz, ale jako každé auto závisí jeho spolehlivost také na tom, jak dobře je udržován.

Podle mnoha majitelů automobilů může motor 1.6 Turbo Opel Insignia vydržet přibližně 320 000 km, pokud je správně udržován, s použitím oleje a paliva správné kvality.

Vauxhall Insignia ve Spojeném království je však na 21. místě z 26 vozů v segmentu D v nejnovějším průzkumu spolehlivosti WhatCar?. Značka Vauxhall je na 23. místě z 32 výrobců.

Měli byste zkontrolovat, zda byl vůz, o který máte zájem, stažen z trhu a zda jsou výše uvedené problémy vyřešeny. Při posuzování spolehlivosti zvažte také servisní historii vozu Opel Insignia 1.6 Turbo a to, jak dobře byl udržován.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]