Nejčastější problémy s motorem Opel 1.2 turbo

Turbomotor Opel 1.2, běžně používaný v modelech automobilů, jako je Opel Grandland X a Opel Astra, je známý pro svou rovnováhu mezi výkonem a spotřebou paliva. Jako každý motor má však některé nepříjemné problémy. Tento článek popisuje nejběžnější problémy motoru Opel 1.2 turbo a provede vás řešením těchto problémů.

Nejčastější problémy s motorem Opel 1.2 turbo
1,2 turbo motor Opel Grandland X

Běžné problémy s motorem Opel 1.2 turbo hlášené majiteli automobilů

1. Poruchy zapalování motoru

Poruchy zapalování motoru (engine misfire) jsou běžným problémem mnoha typů motorů, včetně motoru Opel 1.2 turbo. Nejčastějšími příčinami poruch zapalování motoru jsou špatné zapalovací cívky nebo vadné zapalovací svíčky. Tento problém může být způsoben také problémy souvisejícími s palivem, jako je vadný vstřikovač paliva nebo špatné palivové čerpadlo.

12V zapalovací cívka Opel Astra K 1.2 Turbo
Zapalovací cívka Opel Astra K 1.2 Turbo

Mnoho majitelů vozů Opel uvádí, že tyto problémy začínají pociťovat, když ujetá vzdálenost dosáhne 120 000 kilometrů.

Oprava a náklady

Ve většině případů je metodou opravy poruch zapalování motoru výměna vadných zapalovacích cívek nebo zapalovacích svíček. Pokud se problém týká paliva, bude nutné vyměnit vadný vstřikovač paliva nebo palivové čerpadlo.

Vstřikovače paliva Opel Mokka 1.2 Turbo
Vstřikovače paliva Opel Mokka 1.2 Turbo

Průměrné náklady na výměnu jedné zapalovací cívky jsou 80 eur. Průměrné náklady na výměnu sady zapalovacích svíček jsou 95 eur. Průměrné náklady na výměnu vstřikovače paliva jsou 130 eur. Všechny tyto náklady zahrnují mzdové náklady.

2. Problémy s turbodmychadlem

U motoru 1.2 TCE se často vyskytují problémy s turbodmychadlem. Jedním z běžných problémů je únik oleje. Turbodmychadlo je mazáno motorovým olejem a pokud dojde k netěsnosti v přívodním nebo vypouštěcím potrubí oleje, může to způsobit poruchu turbodmychadla.

Někteří majitelé vozů Opel hlásili úplné selhání motoru za méně než tři roky.

Únik oleje z turbodmychadla Opel Corsa D
Únik oleje z turbodmychadla Opel Corsa D

Oprava a náklady

Oprava turbodmychadla se obvykle provádí odstraněním úniku oleje nebo výměnou turbodmychadla, pokud selhalo. Průměrné náklady na odstranění úniku oleje v turbodmychadle jsou 200 eur.

3. Hluk a vibrace motoru

Někteří majitelé hlásili, že motor Opel 1.2 turbo vydává podivné zvuky nebo nadměrně vibruje, zejména v režimu naprázdno. Častými důvody jsou vadné uložení motoru nebo vadný napínák rozvodového řetězu.

Oprava a náklady

Metodou opravy tohoto problému je diagnostika zdroje hluku nebo vibrací a výměna vadné součásti. Náklady na výměnu držáku motoru jsou od 90 do 350 eur (včetně mzdových nákladů). Průměrné náklady na výměnu vadného napínáku rozvodového řetězu jsou 150 eur.

Je Opel 1.2 turbo motor špatný, jak se říká?

Oprava přeplňovaného motoru Opel Corsa 1.2
Oprava přeplňovaného motoru Opel Corsa 1.2

Turbomotor Opel 1.2 má jako každý motor své silné a slabé stránky. Je důležité si uvědomit, že vnímání tohoto motoru se může značně lišit v závislosti na individuálních zkušenostech, jízdních návycích a rutinách údržby.

Na základě různých recenzí, které jsme četli, je motor Opel 1.2 turbo obecně dobře hodnocen pro svůj výkon a spotřebu paliva. Například Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line (2020) byl chválen za své výrazné zlepšení oproti předchozí verzi a zábavnější zážitek z jízdy. Opel Astra GS Line 1.2 Turbo také získal pozitivní zpětnou vazbu pro svůj pozoruhodný design, pevnou konstrukci a ovladatelnost.

Mnoho majitelů automobilů sdílí, že životnost motoru Opel 1.2 turbo (najeté kilometry do nutné opravy) je asi 260 000 kilometrů.

Jak jsme však diskutovali výše, někteří majitelé vozů Opel hlásili běžné problémy, jako jsou poruchy zapalování motoru, problémy s turbodmychadlem a hluk a vibrace motoru. Tyto problémy přispěly k negativnímu vnímání tohoto motoru.

Všimněte si, že frekvence a závažnost těchto problémů se může značně lišit a mnoho majitelů automobilů se s těmito problémy nemusí nikdy setkat. Pravidelná údržba a okamžitá pozornost věnovaná jakýmkoli varovným signálům může pomoci udržet tento motor v hladkém chodu a prodloužit jeho životnost.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]