Prohlédněte si zcela nové 7místné SUV Citroën C3 Aircross

Prohlédněte si zcela nové 7místné SUV Citroën C3 Aircross

Pojďme se podívat na výkon a specifikace zcela nového Citroënu C3 Aircross 7místné SUV, včetně hybridní a elektrické verze.

Nový Citroën C3 Aircross vkládá sedm sedadel do karoserie malého SUV – zde jsou všechny detaily.

Zcela nový Citroën C3 Aircross

Hlavní body:

  • Zcela nové malé SUV
  • Dostatek místa až pro sedm cestujících
  • Stejné motory jako C3 supermini

Zcela nový Citroën C3 Aircross bude brzy k dispozici na objednávku a nyní máme úplné podrobnosti o benzínové, hybridní a plně elektrické verzi tohoto nového sedmimístného SUV. C3 Aircross přebírá svérázný styl a účinné motory nového C3 Supermini a přebaluje je do moderní karoserie malého SUV s počáteční cenou, která by měla být pouze o 2500 eur dražší než C3 Supermini.

Prakticky v dnešní době chce každý výrobce automobilů kousek koláče malých SUV. Vždy existuje model SUV pro každý rozpočet, velikost a výběr motoru, od oblíbeného Fordu Puma po elektrický Jeep Avenger. Citroën doufá, že nový C3 Aircross může přilákat zákazníky svým sedmimístným uspořádáním, které konkuruje Dacii Jogger, a zaměřením na hodnotu za peníze.

Co potřebuji vědět o novém Citroënu C3 Aircross?

Vtěsnáním sedmi sedadel do vozu dlouhého 4 390 mm dal Citroen novému C3 Aircross unikátní prodejní místo na trhu malých SUV, protože většina soupeřů může mít pouze pět sedadel. I když Dacia Jogger není tak docela SUV, je možná nejbližším konkurentem sedmimístného modelu C3 Aircross, pokud jde o kapacitu cestujících, ačkoli velikost C3 Aircross je téměř stejná jako u Dacie Duster. Citroen nabídne také C3 Aircross s pěti sedadly, přímo konkuruje Duster a dalším soupeřům, jako je nový Renault Captur.

Citroen C3 Aircross je postaven na platformě „Smart Car“, což je platforma nového hatchbacku C3, i když prodloužená, aby se do ní vešel další pár zadních sedadel. Toto je stejná platforma pro nový Vauxhall Frontera, který je sesterským vozem C3 Aircross. Podívejte se pozorně, zjistíte, že tyto dva modely aut sdílejí mnoho stejných panelů karoserie spolu s jejich okny, klikami dveří a zrcátky.

C3 Aircross
C3 Aircross

C3 Aircross může mít hranatý tvar jako Vauxhall, ale přední a zadní část získaly jedinečný design. LED světlomety jsou převzaty z hatchbacku C3 a jsou umístěny nad patřičně robustním nárazníkem. Nové oválné logo Citroenu je přítomno na přídi a víku zavazadlového prostoru, doplněné horizontálním černým lemováním. Kupující si mohou objednat barvu svého vozu z řady dvoubarevných laků s kontrastními barvami střechy a karoserie.

Interiér Citroenu C3 Aircross z roku 2024
Interiér Citroenu C3 Aircross z roku 2024

Podle očekávání byla palubní deska přenesena z C3 supermini. To znamená, že získáte stejný head-up displej pro jízdní informace jako u C3 supermini a 10,25palcový dotykový displej infotainmentu jako standard. V zadní části C3 Aircross je to docela jiné než u běžné C3, v pětimístné verzi je více místa pro nohy a zavazadelník o objemu 460 litrů. Zadní dvojice sedadel v sedmimístném modelu C3 Aircross zmenšuje zavazadlový prostor na 40 litrů, lze je však při nepoužívání složit a vytvořit tak 330 litrů zavazadlového prostoru. Důležité je, že cestující na zadních sedadlech dostanou vlastní držáky nápojů, USB nabíjecí porty a výdechy klimatizace.

Jaké motory jsou k dispozici v novém Citroenu C3 Aircross?

Stejně jako u C3, Citroen nabízí C3 Aircross se 3 možnostmi motoru, včetně zážehových, hybridních a plně elektrických. Plně elektrický motor je však k dispozici pouze pro pětimístnou verzi.

Benzinová verze využívá 1,2litrový tříválec spojený s šestistupňovou manuální převodovkou. Jeho výkon 100 k nikomu srdce nezabuší, ale má nejnižší cenu v řadě a ve výsledku bude pravděpodobně nejoblíbenější verzí. Hybridní verze využívá stejný motor spolu s malým elektromotorem pro zvýšení účinnosti. Jedná se o mild-hybridní systém, který umožňuje nízkorychlostní jízdu pouze na elektřinu a poskytuje výkon 136 koní. U hybridní verze je šestistupňová manuální převodovka nahrazena dvouspojkovou automatickou převodovkou.

Řadu doplňuje elektrický Citroen e-C3 Aircross. Používá stejnou baterii o kapacitě 44 kWh a elektromotor o výkonu 113 k jako v hatchbacku e-C3 se stejnou schopností rychlého nabíjení stejnosměrným proudem 100 kW. Dojezd se podle Citroenu pohybuje kolem 300 kilometrů, což je jen nepatrně za 320 kilometry supermini C3. Verze s větším akumulátorem bude nabízena později a Citroen tvrdí, že na nabití dokáže ujet přes 400 kilometrů.

Prohlédněte si Citroen C3 Aircross z roku 2024
Prohlédněte si Citroen C3 Aircross z roku 2024

Jaká je cena nového Citroenu C3 Aircross a kdy si jej mohu koupit?

Cena Citroenu C3 Aircross zatím nebyla oznámena, ale Citroen naznačil, že bude stát jen o 2500 eur více než supermini C3. To znamená, že výchozí cena benzínové verze bude zhruba 22 000 eur, zatímco e-C3 Aircross by mohla stát méně než 27 000 eur. Očekává se, že sedmimístné verze budou o 1000 eur dražší než pětimístné verze.

Zákazníci si mohou nový Citroen C3 Aircross objednat v září a očekávají, že jejich vůz bude dodán do konce roku 2024.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]