Lancia představuje svůj první elektromobil Lancia Ypsilon

V nedávném vývoji byla zcela nová Lancia Ypsilon odhalena před svým oficiálním uvedením na trh, což znamená významný krok pro italskou značku Lancia při jejím vstupu na trh s elektrickými vozy. Ypsilon s avantgardním designem inspirovaným Peugeotem e-208 představuje špičkový informační a zábavní systém Stellantis a obsahuje inovativní palubní stolek.

Lancia představuje svůj první elektromobil Lancia Ypsilon
Na webu Lancie byla odhalena dlouho očekávaná Ypsilonka.

Výroba tohoto velmi očekávaného elektromobilu, přezdívaného Ypsilon Limited Edition Cassina, je omezena na 1906 kusů, na počest roku založení této italské značky.

Oficiální odhalení je naplánováno na 14. února v centrále Lancie v Miláně. Potenciální kupující mohou vyjádřit svůj zájem o koupi prostřednictvím online portálu a připojit se ke kampani značky „One of 1906“.

Tento hatchback, popisovaný jako ztělesnění designu, pohodlí a pohody na palubě, čerpá inspiraci z konceptu Pura HPE představeného loni na jaře. Video náhled předvádí profil podobný Peugeotu e-208, který obsahuje nové slitiny s diamantovým řezem ve tvaru písmene „Y“, světla pro denní svícení připomínající koncept Pura HPE a odznak Lancia namontovaný na C sloupku.

Limitovaná edice Ypsilon Cassina
Limitovaná edice Ypsilon Cassina
https://www.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/lancia_ypsilon_charging.jpg?itok=uu8gl1p4

Zadní část tohoto vozu se může pochlubit nově zavedenými zaoblenými zadními světly inspirovanými soutěžním vozem Stratos spolu s přepracovaným logem značky na šířku nárazníku, které umocňuje celkový vzhled vozu.

Lancia na výrobě Ypsilonky spolupracovala s italským výrobcem nábytku Cassina a podílela se na barevném designu interiéru i exteriéru. Mezi pozoruhodné prvky patří žebrovaná sametová sedadla s motivem „cannelloni“, inovativní stolek integrovaný do palubní desky – první v automobilovém průmyslu, volant s plochým dnem v kůži a černým plastem a špičkový Sound Air Light od Stellantis. Informační a zábavní systém Augmentation (SALA).

Interiér Ypsilon od Lancie
Interiér Lancia Ypsilon
https://www.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/lancia_ypsilon_interior.jpg?itok=of0t2yyl

Systém SALA obsahuje plně přizpůsobitelné widgety zobrazené na dvou standardních obrazovkách, přičemž domovská stránka slouží jako centralizovaný ovládací panel. Tento systém umožňuje řidiči komunikovat s vozem pomocí dotykových nebo hlasových příkazů.

SALA systém Lancia Ypsilon
SALA systém Lancia Ypsilon

Přestože Lancia oficiálně nezveřejnila podrobnosti o pohonném ústrojí, tato značka potvrdila, že čistě elektrický Ypsilon nabídne působivý dojezd 403 km (250 mil). Odhadujeme, že používá stejnou 51kWh baterii jako Peugeot e-208 a Vauxhall Corsa Electric, což má za následek zrychlení z 0-62 mph za 8,2 sekundy a maximální rychlost 93 mph.

Ceny Ypsilonky nebyly oznámeny, ale očekáváme, že limitovaný model bude dražší než ekvivalentní Peugeot a Vauxhall, jejichž cena začíná na 38 000 EUR.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]