McLaren zavádí nový designový směr pro vozy budoucnosti

McLaren Automotive zavádí nový designový přístup pro všechny své připravované vozy. Tento nový designový směr je inspirován dědictvím McLarenu a umožní společnosti vstoupit na nové trhy.

McLaren zavádí nový designový směr pro vozy budoucnosti
Filozofie vnějšího designu McLaren

Nový design bude patrný ze tří stylů exteriéru a designu interiéru, který obklopuje řidiče. Tyto styly jsou inspirovány předchozími silničními vozy McLaren a dědictvím motoristického sportu. Všechny budoucí vozy této společnosti se sídlem ve Wokingu budou následovat tento nový design.

Tato změna designu má za cíl odlišit každý model vozu McLaren od ostatních. To je obzvláště důležité, protože McLaren plánuje přidat do své nabídky SUV a elektromobily.

Tobias Sühlmann, který pracoval pro Bentley, Volkswagen a Aston Martin, vede tuto novou designovou iniciativu jako hlavní designér McLarenu.

Sühlmann zmínil, že McLaren vyvinul v posledním desetiletí rozpoznatelný design, počínaje modely 12C a P1. „V budoucnu, protože plánujeme nabízet širší řadu vozů a zkoumat různé technologie, je zásadní mít designový jazyk, který naše modely aut od sebe odlišuje,“ řekl.

O tom, kdy bude odhalen první vůz s novým designem, nebyly zveřejněny žádné konkrétní podrobnosti. Sühlmann však zdůraznil, že nová filozofie designu nazvaná „Performance by Design“ posílí odhodlání McLarenu vyrábět superauta, která odrážejí jeho 60leté dědictví motoristického sportu. Tato filozofie je založena na pěti klíčových principech: epické, atletické, funkční, soustředěné a inteligentní.

https://www.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/body-image/public/mclaren_performance_line.jpg?itok=o2eBYDFg

Mezi nové prvky vnějšího designu patří:

  • Design přední části se dvěma symetrickými prvky a nízkou přídí, vycházející z vozu McLaren MP4/4 Formule 1 a silničního vozu F1.
  • Boční pohled s „výkonovou linií“, která se naklání dopředu, a sklopením zrcátek pro lepší viditelnost, navržená tak, aby měla dlouhou přední a krátkou záď.
  • Zadní design, který podporuje odvod tepla a dodává vzhled závodního stylu, pomocí horizontálních prvků působí širším dojmem.

U interiéru se McLaren zaměří na design zaměřený na řidiče, díky kterému je prostor také otevřený, používá méně tlačítek a umísťuje ovládací prvky poblíž volantu na palubní desce.

Sühlmann dodal, že design McLarenu bude minimalistický, přičemž každý designový prvek bude mít svůj účel. „Naším cílem je jednoduchost a výkon v našich návrzích. Naši věrní zákazníci oceňují, že vše v našich vozech je autentické a skutečné,“ řekl.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]