SAIC Motor se i přes nové tarify udrží na evropském trhu

SAIC Motor se i přes nové tarify udrží na evropském trhu

Přední čínský výrobce automobilů SAIC Motor Europe dodrží svůj závazek vůči evropským spotřebitelům navzdory nedávnému rozhodnutí Evropské unie (EU) zvýšit dočasná cla na čínská elektrická vozidla (EV). To co řekl viceprezident této společnosti Yuan Yingchen v rozhovoru pro Xinhua.

Plakát pro MG-4 EV, značku čínské státní automobilky SAIC, je vystaven v autosalonu ve španělském Santanderu 13. června 2024.

Evropská komise dne 12. června představila prozatímní cla v rozmezí od 17,4 % do 38,1 % pro čínské výrobce elektromobilů, a to navzdory rozšířeným obavám trhu a námitkám Číny. Evropská komise obvinila Čínu z „nespravedlivého dotování“ v hodnotovém řetězci EV této země, ale neposkytla další informace, které by vysvětlily faktické nebo právní základy tohoto tarifního plánu.

“Je to nespravedlivé vůči čínským výrobcům automobilů, zásadám volného obchodu EU a evropským spotřebitelům,” řekl Yuan Xinhua v exkluzivním rozhovoru na okraj evropsko-čínského kulatého stolu, který se konal ve středu v Bruselu.

Téhož dne byla zveřejněna zpráva nazvaná „Ekologizace Evropy — Zpráva o vývoji čínských výrobců NEV v Evropě“. NEV znamená „New Energy Vehicles“ (nové energetické vozy).

Yuan vyjádřil svou důvěru v robustní technologii SAIC a vysoce kvalitní produkty. Ačkoli je celní plán EU dočasnou výzvou, SAIC je odhodlána tyto obtíže překonat, řekl.

“Pro nás, kteří dodržujeme dlouhodobý přístup, jsou to jen malé překážky, malé vlnky v dlouhodobém vývoji,” řekl Yuan.

SAIC je odhodlána bránit svá legitimní práva všemi nezbytnými právními a obchodními prostředky a zároveň pokračovat v posilování své přítomnosti na evropském trhu, řekl.

Podle Yuana jeho společnost pracuje na zřízení inženýrského výzkumného a vývojového centra ve Frankfurtu na podporu adaptivního přizpůsobení a připravuje plán výstavby továrny v Evropě.

Výběr místa pro novou továrnu rychle postupuje a zřízení továrny v Evropě přinese do regionu vysoce konkurenceschopný dodavatelský řetězec, řekl Yuan. Za tímto účelem navštívil několik zemí, aby diskutoval s místními úřady.

V letošním roce uplyne 100 let od založení značky MG, kterou v současnosti vlastní SAIC. Marc Hecht, ředitel pro styk s veřejností společnosti SAIC Motor Germany, řekl Xinhua, že společnost plánuje otevřít další obchody v Evropě.

K dnešnímu dni je MG ZS nejprodávanějším vozem SAIC v Evropě.

„Na rozdíl od čínských spotřebitelů, kteří upřednostňují software, konektivitu a pohodlí, evropští spotřebitelé se více zaměřují na jízdní výkon,“ řekl Hecht. Poznamenal, že SAIC upravil svůj design tak, aby vyhovoval preferencím evropských spotřebitelů.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]