Čína vyjadřuje obavy ohledně daně z elektromobilů Evropské unie

Čína vyjadřuje obavy ohledně daně z elektromobilů Evropské unie

Ministerstvo obchodu Číny 12. června uvedlo, že Čína vyjádřila vážné znepokojení a silnou nespokojenost po předběžném rozhodnutí Evropské komise o zavedení dočasné antisubvenční daně na dovážená elektrická auta z Číny.

Lidé navštívili stánek čínské automobilky Xpeng během mezinárodního autosalonu 2023, oficiálně známého jako IAA MOBILITY 2023, v německém Mnichově, 5. září 2023.

Mluvčí tohoto ministerstva uvedl, že Čína vyzvala Evropskou unii, aby okamžitě napravila své protiprávní jednání a usilovala o dialog a vyjednávání s cílem účinně řešit přetrvávající obchodní třenice mezi oběma stranami.

Tento mluvčí řekl: Toto rozhodnutí, které nebere v potaz jak faktické důkazy, tak pravidla Světové obchodní organizace, bylo učiněno navzdory opakovaným silným námitkám Číny. Toto rozhodnutí také ignoruje výzvy a varování vlád několika členských států Evropské unie a průmyslových sektorů. Toto rozhodnutí neuznává, že konkurenční výhoda Číny v odvětví elektromobilů je výsledkem spravedlivé a otevřené hospodářské soutěže a je porušením pravidel Světové obchodní organizace a neuznáním komplexní spolupráce čínských společností během vyšetřování. Je to nehorázný akt uplatňování protekcionismu, eskalace obchodních třenic a podkopávání spravedlivé hospodářské soutěže pod rouškou „udržování spravedlivé hospodářské soutěže“. Tato akce nejen ohrozí legitimní práva a zájmy čínského průmyslu elektromobilů, ale také naruší globální automobilový dodavatelský řetězec.

Ministerstvo obchodu Čínské lidové republiky, Peking, Čína
Ministerstvo obchodu Čínské lidové republiky, Peking, Čína

Tento mluvčí také řekl, že: Opatření přijatá Evropskou komisí riskují vytvoření nepříznivé atmosféry pro dvoustrannou hospodářskou a obchodní spolupráci mezi Čínou a Evropskou unií. Taková opatření nejenže brání zájmům evropských spotřebitelů, ale také ohrožují vlastní cíle Evropské unie týkající se zeleného přechodu a spolupráce při řešení změny klimatu v celosvětovém měřítku. Čína bude držet krok s vývojem na straně Evropské unie a připraví se na přijetí nezbytných opatření k pevné ochraně práv zúčastněných čínských společností.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]