Problémy a nevýhody Volvo XC60 Recharge Hybrid

Problémy a nevýhody Volvo XC60 Recharge Hybrid

Volvo XC60 Recharge Hybrid je často propagováno jako sofistikované a luxusní auto, přesto se pod jeho naleštěným exteriérem skrývá řada problémů, které by potenciální kupce mohly pozastavit. Tento článek popíše konkrétní problémy a nevýhody XC60 Recharge Hybrid na základě zkušeností a pozorování uživatelů.

Volvo XC60 Recharge Hybrid z roku 2024

Problémy a nevýhody Volvo XC60 Recharge Hybrid

Nekonzistentní reakce brzdového pedálu

Jedním z nejdůležitějších aspektů výkonu automobilu je jeho brzdový systém. XC60 Recharge Hybrid se bohužel potýká s nekonzistentní odezvou brzdového pedálu. Řidiči hlásili potíže s dosažením plynulého zastavení kvůli nepravidelné povaze brzd. Tato nekonzistence může být obzvláště otřesná v městském provozu, kde je přesné brzdění zásadní pro bezpečnost a pohodlí.

Systém varování před kolizí má často chyby

Systém varování před kolizí (asistence při nebezpečí srážky) XC60 Recharge Hybrid
Systém varování před kolizí (asistence při nebezpečí srážky) XC60 Recharge Hybrid

K chybám často dochází u systému varování před kolizí v XC60 Recharge Hybrid. Uživatelé zaznamenali časté falešné poplachy, kdy se systém aktivuje bez zjevného důvodu. Ve dvou pozoruhodných případech se systém nouzového brzdění aktivoval zbytečně a málem způsobil nehody, místo aby jim zabránil. Tento příliš horlivý systém podkopává důvěru řidiče a může potenciálně vést k nebezpečným situacím, pokud se v kritickém okamžiku nesprávně aktivuje.

Problémy s rádiem a zvukovým systémem

K chybám často dochází také u informačního a zábavního systému ve Volvu XC60 Recharge Hybrid, zejména u rádia. Někteří řidiči hlásili, že rádio občas samovolně přepne na jinou stanici. Více znepokojující je problém, kdy rádio někdy přeruší veškerý zvuk a zvuk nelze obnovit pomocí ovládání hlasitosti nebo hlasového ovládání. Řidič nemůže používat rádio ani audiosystém, dokud není vůz restartován. Tyto závady snižují jinak prémiový pocit z interiéru vozu a mohou být zvláště frustrující při dlouhých jízdách.

Problém se zrychlením a dodávkou energie

Plynulá akcelerace je vizitkou kvalitního hybridního vozu, ale XC60 Recharge Hybrid si v tomto ohledu příliš nevede. Při prudkých akceleracích, jako je zařazování na dálnici nebo odbočování na hlavní silnici, se vůz rozjede na elektrický pohon, poté nastartuje benzínový motor, ale nepodaří se mu okamžitě zařadit převodovku (na benzínový motor). Benzinový motor v té době má vysoké otáčky, ale auto jede stále rychlostí 20-25 km/h asi 0,5 km. Toto zpoždění může být znervózňující a představuje riziko v situacích vyžadujících rychlé a rozhodné zrychlení.

Hluk motoru

Hluk z 2,0litrového čtyřválcového přeplňovaného motoru není příjemný na poslech. Uživatelé popisují hluk motoru jako hrubý, postrádá plynulost, která se typicky vyskytuje u luxusních vozů, zejména při vysokých otáčkách.

Auto se úplně nevypne

Zvláště znepokojivým problémem je občasné vypínání motoru auta. Vyskytly se případy, kdy benzinový motor stále běží, což k jeho vypnutí vyžadovalo odpojení 12voltové baterie. To je nejen nepohodlné, ale také to představuje potenciální bezpečnostní riziko, pokud auto nelze s jistotou vypnout.

Obavy o spolehlivost

Kromě specifických systémových problémů je celková spolehlivost XC60 Recharge Hybrid stále kontroverzní. Informační a zábavní systém byl navzdory svému modernímu rozhraní náchylný k poruchám, jako je zamrzání obrazovky a problémy s konektivitou. Byly také hlášeny problémy s elektrickým proudem, které ovlivňují různé systémy a vytvářejí potenciální nebezpečí při řízení.

Konkrétní incidenty a hlášení uživatelů

Spotřeba paliva a výkon baterie:

  • Dlouhodobá průměrná spotřeba paliva: 5,9 l/100 km při 70 % jízdy ve městě.
  • Dojezd pouze na elektřinu: Přibližně 68 km z 18,8 kWh baterie.

Doby nabíjení:

  • Standardní 110 V: 8 hodin
  • 220 V: 5 hodin

Bezpečnostní funkce:

XC60 Recharge Hybrid je vybaven pokročilými bezpečnostními systémy, jako je autonomní brzdění s detekcí chodců, cyklistů a velkých zvířat a asistenční systém pro jízdu v jízdním pruhu. Tyto systémy však byly známé svou nespolehlivostí a sklonem k nesprávné aktivaci.

Verze a ceny:

Ceny se pohybují od 42 300 eur za základní verzi Core do 63 100 eur za nejvyšší verzi T8 Ultimate. Navzdory vysoké ceně tyto problémy přetrvávají napříč různými verzemi, nejen základním modelem.

Závěr

Zatímco Volvo XC60 Recharge Hybrid nabízí luxusní interiér a pokročilé bezpečnostní prvky, tyto výhody jsou zastíněny řadou problémů se spolehlivostí a výkonem. Nevýhody jsou značné a všudypřítomné, od nekonzistentní odezvy brzdového pedálu a falešných varování před srážkou až po problémy s rádiem a hluk motoru. Vysoká cena tyto obavy ještě umocňuje, protože kupující očekávají v tomto segmentu bezproblémový vůz. Potenciální zákazníci by měli tyto faktory pečlivě zvážit a zvážit frustraci a nepohodlí s atraktivními vlastnostmi vozu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]