3 nejčastější problémy Renault Megane 1.3 TCe

3 nejčastější problémy Renault Megane 1.3 TCe

Renault Megane 1.3 TCe je oblíbený model vozu, který je oceňován pro svou spotřebu a výkon. Jako každé auto má však některé nepříjemné problémy. V tomto článku budeme diskutovat o nejčastějších problémech Renault Megane 1.3 Tce a poskytneme návod, jak je opravit.

Renault Megane 1.3 TCe, benzínový motor, rok výroby 2019

Běžné problémy motoru Renault Megane 1.3 TCe

1. Usazování karbonových zbytků na sacích ventilech a portech

Jedním z nejčastějších problémů motoru Renault Megane 1.3 TCe je usazování karbonu na sacích ventilech a kanálech.

Tento problém je běžný u motorů automobilů, které využívají technologii přímého vstřikování paliva. Benzín se vstřikuje přímo do spalovací komory a obchází sací ventily. To znamená, že benzín nečistí sací ventily a porty jako u motorů se vstřikováním do portů (typ systému vstřikování paliva, kde je palivo vstřikováno do sacího potrubí, což je oblast mimo válce motoru).

Jde o častý a nepříjemný problém starých vozů Renault Megane s vysokým počtem najetých kilometrů.

Oprava a náklady

Sací ventily a porty je třeba vyčistit. Tuto práci by měl provádět profesionální automechanik. Náklady na opravu se liší v závislosti na závažnosti nahromadění zbytků. Průměrné náklady na čištění uhlíku jsou 200 eur.

Usazování karbonu na sacích ventilech (před a po čištění)
Usazování karbonu na sacích ventilech (před a po čištění)

Naše rada

Pravidelná údržba a používání vysoce kvalitního paliva pomáhají snižovat riziko usazování uhlíku.

2. Problém nadměrné spotřeby oleje

Někteří majitelé automobilů hlásili nadměrnou spotřebu oleje v motoru Renault Megane 1.3 TCe. Častými důvody jsou opotřebení motoru, vadné součásti motoru nebo použití nesprávného oleje.

Tento problém se obvykle vyskytuje u starých vozů Renault Megane.

Oprava a náklady

Způsob a cena opravy závisí na příčině nadměrné spotřeby oleje. Řešením může být změna typu použitého oleje nebo výměna opotřebovaných nebo poškozených součástí motoru.

Naše rada

Pravidelná výměna oleje a kontrola motoru pomáhají tento problém včas identifikovat a řešit.

3. Zanesení filtru pevných částic

Mnoho majitelů vozů Renault Megane hlásilo problém s ucpáním filtru pevných částic. Častou příčinou jsou krátké cesty a jízda nízkou rychlostí. Tento jízdní návyk neumožňuje, aby se filtr zahřál natolik, aby spálil částice sazí.

Tento problém se obvykle vyskytuje u dieselových motorů Renault Megane.

Zanesení filtru pevných částic
Zanesení filtru pevných částic

Oprava a náklady

Řešením je často dlouhá jízda vyšší rychlostí, aby se filtr vyčistil. Pokud tento opravný prostředek problém nevyřeší, oprava – pokud se na ni nevztahuje záruka – může být drahá.

Průměrné náklady na čištění a regeneraci filtru pevných částic jsou 250 eur. Náklady na výměnu filtru pevných částic za nový jsou od 1000 do 2000 eur.

Je Renault Megane 1.3 TCe spolehlivé auto?

Ano, Renault Megane 1.3 TCe je obvykle považován za spolehlivé auto. Jeho motor může vydržet přibližně 300 000 až 380 000 km, pokud používáte správný kvalitní olej a palivo a provádíte pravidelné kontroly a údržbu.

V nedávném průzkumu spolehlivosti WhatCar? Na webových stránkách se značka Renault umístila na 16. místě z 30 výrobců automobilů. To naznačuje, že vozy Renault, včetně Meganu 1.3 TCe, jsou ve srovnání s jinými značkami poměrně spolehlivé. Jednotlivé zkušenosti se však mohou lišit a před koupí ojetého vozu byste si vždy měli ověřit historii a stav vozu.

Renault Megane 1.3 TCe z roku 2021
Renault Megane 1.3 TCe z roku 2021

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]