Běžné problémy Renault Megane 1.2 TCe

Běžné problémy Renault Megane 1.2 TCe

Renault Megane 1.2 TCe je oblíbený model auta chválený pro své kompaktní rozměry a efektivní výkon. Jako každé auto má však své problémy. Tento článek poskytne informace o běžných problémech Renault Megane 1.2 TCe a provede vás jejich řešením.

Ojetý vůz Renault Megane 1.2 TCe

Běžné problémy Renault Megane 1.2 TCe

1. Porucha turbodmychadla

Někteří majitelé automobilů hlásí, že turbodmychadlo Renault Megane 1.2 TCe často selhává kvůli hladovění oleje, nekvalitnímu oleji nebo nečistotám vstupujícím do turba. Tyto faktory časem vedou k opotřebení ložisek turbodmychadla, což způsobuje pokles výkonu nebo úplné selhání.

Tento problém je poměrně častý u vozů s vysokým počtem najetých kilometrů nebo u vozů, které nebyly řádně udržovány.

Oprava a náklady

Primárním řešením je výměna turbodmychadla. Proces se provádí odstraněním starého turbodmychadla, zajištěním čistoty všech olejových potrubí a instalací nového nebo repasovaného turbodmychadla.

Náklady na výměnu turbodmychadla jsou od 700 do 1100 eur, včetně dílů a nákladů na práci.

Turbodmychadlo Renault Megane 1.2 TCe
Turbodmychadlo Renault Megane 1.2 TCe

Majitelé aut často hlásí zlepšení výkonu po výměně turbodmychadla. Automechanici zdůrazňují důležitost pravidelné výměny oleje a používání vysoce kvalitního oleje, aby se tomuto problému předešlo.

2. Problémy rozvodového řetězu

Problémy s rozvodovým řetězem vznikají v důsledku prodloužení řetězu nebo selhání napínače řetězu. Rozvodový řetěz spojuje klikový a vačkový hřídel a zajišťuje, že se ventily motoru otevírají a zavírají ve správný čas. Když se tento řetěz natáhne nebo selže napínač řetězu, motor nedokáže správně zapálit směs paliva a vzduchu ve válcích (engine misfire) nebo dojde k úplné poruše motoru.

Tento problém je méně častý, ale někdy se vyskytuje u špatně udržovaných vozů nebo u vozů s vysokým počtem najetých kilometrů.

Porucha rozvodového řetězu Renault Megane 1.2 TCe

Oprava a náklady

Je třeba vyměnit rozvodový řetěz a napínák řetězu, což je práce, která vyžaduje značnou demontáž motoru. Cena opravy je od 500 do 900 eur.

Majitelé automobilů po opravě zaznamenávají výrazné zlepšení výkonu motoru a hladiny hluku. Automechanici radí pravidelnou kontrolu a včasnou výměnu součástí rozvodového řetězu.

3. Problém se spotřebou oleje

Mnoho majitelů automobilů hlásí problém s nadměrnou spotřebou oleje Renault Megane 1.2 TCe. Důvodem je často opotřebení pístních kroužků nebo problémy s turbodmychadlem. Když se pístní kroužky opotřebují, umožňují prosakování oleje do spalovací komory, což vede k vyšší spotřebě oleje.

Jde o častý problém zejména u vozů Renault Megane s vysokým počtem najetých kilometrů.

Oprava a náklady

Oprava se provádí výměnou pístních kroužků nebo odstraněním případných úniků oleje souvisejících s turbodmychadlem.

Náklady na vyřešení problémů se spotřebou oleje jsou obvykle od 300 do 600 eur.

4. Problémy se systémem vstřikování paliva

Někteří majitelé Renault Megane sdílejí, že systém vstřikování paliva může způsobit problémy kvůli ucpaným vstřikovačům nebo vadnému palivovému čerpadlu. Když nastanou problémy, palivo není vstřikováno adekvátně, což má za následek snížený výkon motoru nebo zhasnutí motoru.

Problémy se vstřikováním paliva Renault Megane 1.2 TCe jsou méně časté, ale mohou se vyskytnout, zejména u vozů používajících méně kvalitní palivo.

Oprava a náklady

Oprava je obvykle čištění nebo výměna vstřikovačů paliva a kontrola palivového čerpadla, zda správně funguje.

Náklady na opravu problémů se systémem vstřikování paliva jsou od 200 do 600 eur.

Majitelé automobilů si po opravě všimnou zlepšené spotřeby paliva a hladšího výkonu motoru. Automechanici doporučují používat přísady do paliva, aby vstřikovače paliva zůstaly čisté a předešlo se problémům.

5. Únik chladicí kapaliny

Problém úniku chladicí kapaliny Renault Megane 1.2 TCe často pramení z vadného vodního čerpadla, vadného chladiče nebo vadného připojení hadice. Úniky chladicí kapaliny mohou vést k přehřátí motoru, pokud se neřeší okamžitě.

Problém s únikem chladicí kapaliny je poměrně častý zejména u starých vozů Renault Megane.

Oprava a náklady

Oprava se provádí identifikací zdroje úniku a výměnou vadné součásti, jako je vodní čerpadlo nebo chladič.

Náklady na odstranění úniku chladicí kapaliny jsou od 80 do 400 eur v závislosti na závažnosti a místě úniku.

Ojetý vůz Renault Megane 1.2 TCe (2018)
Ojetý vůz Renault Megane 1.2 TCe (2018)

Všimněte si, že výše popsané problémy se netýkají pouze Renault Megane 1.2 TCe a mohou se časem vyskytnout u jakéhokoli vozu, zejména u vozů, které nejsou řádně udržovány. Pokud uvažujete o koupi ojetého vozu Renault Megane 1.2 TCe, zde jsou naše tipy:

  • Zkontrolujte historii vozu: Ujistěte se, že vůz byl dobře udržovaný. Úplná historie údržby je toho dobrým důkazem.
  • Kontrola karoserie: Zkontrolujte, zda na panelech karoserie nejsou škrábance, promáčkliny nebo neodpovídající lak.
  • Prohlédněte si interiér vozu: Ujistěte se, že všechna elektrická zařízení uvnitř vozu fungují normálně a že se sedadla správně posouvají a sklápí.
  • Zkontrolujte jakékoli známky problémů s motorem: Sledujte známky běžných problémů motoru Renault 1.2 TCe, jako je vysoká spotřeba oleje, hluk rozvodového řetězu, únik oleje, únik chladicí kapaliny a porucha palivového čerpadla.
  • Testovací jízda: Vždy vezměte vůz na testovací jízdu, abyste viděli, jak funguje a jak se ovládá.
  • Kontrola automechanikem: Zvažte před koupí nechat auto zkontrolovat důvěryhodným automechanikem nebo specialistou Renault. Mohou poskytnout konkrétnější rady na základě historie a stavu vozu.

A všimněte si, že pravidelná údržba a včasné opravy jsou velmi důležité pro zajištění dlouhé životnosti a spolehlivosti každého vozu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]