Běžné problémy MG4 EV hlášené majiteli automobilů

Běžné problémy MG4 EV hlášené majiteli automobilů

MG4 EV je první plně elektrický hatchback MG. MG Motor je značka vlastněná čínskou státní automobilkou SAIC Motor se sídlem v Šanghaji. MG4 EV byl poprvé vydán v červnu 2022 pod názvem MG Mulan v Číně (později přejmenován na MG4 EV v srpnu 2023). V Evropě byl představen v červenci 2022.

MG4 EV je prvním vozem založeným na modulární škálovatelné platformě SAIC (Modular Scalable Platform; inzerovaná jako platforma Nebula v Číně).

2024 MG4 EV

MG4 EV má sportovní vzhled s nízkou a nápadnou přední maskou, ostrými záhyby na bocích a shrbeným zadním postojem. Je navržen tak, aby oslovil čínské i globální zákazníky.

MG4 EV celosvětově konkuruje modelům automobilů, jako jsou Volkswagen ID.3 a Nissan Leaf, což z něj činí vzrušující doplněk na trhu s elektrickými vozy.

Někteří majitelé aut však nedávno hlásili nepříjemné problémy tohoto modelu auta. Tento článek popíše nejčastější problémy MG4 EV a způsoby, jak je opravit.

Běžné problémy MG4 EV

1. Problém těsnící lišty pravého předního okna

Mnoho majitelů aut uvádí, že pravé přední okno netěsní úplně; vzduch a voda se tak mohou dostat do vozu. Důvody jsou opotřebení, špatná výroba nebo nesprávná instalace.

Primárním účelem těsnící lišty okna je zabránit hluku větru, úniku vody a infiltraci vzduchu do kabiny. Když to nefunguje, můžete zaznamenat průvan, průsaky vody při dešti nebo zvýšenou hlučnost vozovky.

Těsnicí pás skel auta
Těsnící pás skla auta

Pokud narazíte na vadný těsnicí proužek, obraťte se na autorizované servisní středisko MG. Technik zkontroluje těsnění okna, zjistí případné poškození a určí, zda je třeba jej vyměnit nebo upravit.

2. Snížený dojezd

Někteří majitelé aut uvádějí, že mohou ujet jen kolem 150 kilometrů, což je výrazně nižší než inzerovaný dojezd 360 kilometrů.

Tento problém má několik příčin:

  • Zimní podmínky: Chladné počasí výrazně ovlivňuje výkon baterie. Chemické reakce lithium-iontové baterie se při nízkých teplotách zpomalují, čímž se snižuje celkový dojezd.
  • Řidičské návyky: Agresivní zrychlování, vysoké rychlosti a časté brzdění mohou baterii více vybíjet.
  • Vyhřívání baterie: Systém řízení baterie automobilu může upřednostňovat zahřívání baterie, zejména během chladného počasí.

I když je normální, že se dojezd v zimě poněkud sníží, je neobvyklé, že dojezd klesne na polovinu (150 km místo 360 km).

3. Problémy s nabíjením

Někteří majitelé MG4 EV hlásí, že jejich auta se někdy nezačnou nabíjet, i když vyzkoušeli více nabíječek.

Nabijte baterii MG4 EV
Nabijte baterii MG4 EV

Když narazíte na problém s nabíjením, je třeba zkontrolovat několik běžných věcí:

  • Kompatibilita nabíjecího kabelu a nabíječky: Ujistěte se, že používáte správný nabíjecí kabel a nabíječku pro svůj MG4 EV. Někdy může použití nekompatibilního kabelu nebo nabíječky způsobit problémy.
  • Plánované nabíjení: Zkontrolujte, zda jste nastavili nějaké konkrétní plány nabíjení. Pokud jste nastavili plán nabíjení, může být v rozporu s vašimi aktuálními pokusy o nabíjení.
  • Teplota: Extrémní teploty mohou ovlivnit výkon baterie. Pokud je příliš horko nebo příliš chladno, může váš MG4 EV omezit nabíjení, aby chránil baterii.
  • Nabíjecí bod: Zkuste použít jiný nabíjecí bod (například veřejnou nabíječku), abyste zjistili, zda problém přetrvává. Pokud se úspěšně nabíjí jinde, může být problém s vaší domácí nabíječkou.
  • Kontaktujte podporu: Pokud žádný z výše uvedených způsobů problém nevyřeší, požádejte o technickou pomoc společnost MG nebo výrobce nabíječky.

4. Problém s asistentem pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Keeping Assist; zkratka: LKA)

Někteří majitelé MG4 EV hlásí, že systém Lane Keeping Assist (LKA) reaguje poměrně razantně. Pokud například vůz začne vyjíždět ze svého jízdního pruhu, LKA může použít náhlé zásahy do řízení, aby se vrátilo zpět do jízdního pruhu. Někteří majitelé automobilů považují toto chování za příliš náhlé, zvláště když je nastaven režim „Nouzové udržování v jízdním pruhu“. Pamatujte však, že LKA se zapíná pouze při rychlostech nad 65 km/h a když detekuje změnu jízdního pruhu bez upozornění.

Nastavení systému asistenta pro jízdu v jízdním pruhu
Nastavení systému asistenta pro jízdu v jízdním pruhu

Chcete-li tento problém vyřešit, můžete upravit nastavení LKA. Můžete to úplně vypnout. Zdá se, že novější verze softwaru zlepšují chování LKA. Navíc lze přizpůsobit citlivost předního asistenta kolize.

Kromě výše uvedených problémů majitelé MG4 EV hlásí několik malých a méně běžných problémů, jako je selhání nabíjení bezdrátového telefonu, falešná upozornění na tlak v pneumatikách nebo problémy se softwarem (někteří uživatelé se setkali s problémy s couvací kamerou a volbou rychlostního stupně).

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]