Časté problémy motoru 1.2 VTi ve vozech Peugeot a Citroën

Motor 1.2 VTi, známý také jako motor PureTech, je široce používán v různých modelech vozů Peugeot a Citroën. Navzdory jeho popularitě mnoho uživatelů automobilů a mechaniků hlásilo několik běžných problémů motoru 1.2 VTi. Zde je podrobný pohled na tyto problémy.

Časté problémy motoru 1.2 VTi ve vozech Peugeot a Citroën
Motor 1.2 VTi

Běžné problémy motoru 1.2 VTi hlášené uživateli automobilů a mechaniky

1. Problémy pásu timing

Řemen timing motoru 1.2 VTi
Řemen timing motoru 1.2 VTi

Jeden z nejčastějších problémů motoru 1.2 VTi souvisí s řemenem timing. Existují zprávy o problémech s pásem timing, ke kterým dochází již po 45 000 kilometrech. Řemen timing v tomto motoru běží v oleji, což může vést k předčasnému opotřebení. V některých případech bylo hlášeno odlomení částí řemene timing, které zablokovalo olejové čerpadlo a způsobilo rozsáhlé poškození motoru včetně pístních kroužků. Někteří majitelé aut potřebovali vyměnit motor úplně.

Interval výměny řemene timing se také zkrátil od doby výroby vozidla nebo vytištění servisní knížky. Vozy Peugeot v současnosti používají pro tyto motory čtvrtou generaci řemenů timing.

2. Vysoká spotřeba oleje a vnikání paliva do motorového oleje

Velká spotřeba oleje je dalším problémem, který uvádějí majitelé motoru 1.2 VTi. Mnoho majitelů automobilů uvedlo, že potřebují asi 1 l oleje na každých 550 km. Tento problém může být zhoršen vnikáním paliva do motorového oleje přes vstřikovače. K tomuto problému může dále přispívat používání motorového oleje různé kvality a nedodržování servisních intervalů.

3. Porucha vyvažovacího hřídele

Vyvažovací hřídel motoru 1.2 VTi
Vyvažovací hřídel motoru 1.2 VTi

Někteří majitelé vozů Citroën hlásili problémy s vyvažovacím hřídelem u motoru 1.2 VTi. V těchto případech došlo k porušení vyvažovacího hřídele, což vedlo k poruše motoru a nutnosti nového motoru.

4. Hromadění uhlíku

Usazeniny a usazeniny uhlíku jsou vedlejším produktem spalování v motoru, který pochází z nedokonalého spalování paliva.  Tyto černé saze, podobné černým sazím, které se shromažďují v komíně, ztvrdnou na vnitřních součástech motoru, jako jsou trysky vstřikovačů, stěny válců, sací ventily.
Usazeniny a usazeniny uhlíku jsou vedlejším produktem spalování v motoru, který pochází z nedokonalého spalování paliva. Tyto černé saze, podobné černým sazím, které se shromažďují v komíně, ztvrdnou na vnitřních součástech motoru, jako jsou trysky vstřikovačů, stěny válců, sací ventily.

Usazování karbonu je dalším problémem, který byl hlášen u motoru 1.2 VTi. Tento problém může ovlivnit výkon motoru a může vyžadovat vyčištění nebo výměnu dílů.

Usazování karbonu je běžný problém u motorů s přímým vstřikováním, jako je 1.2 VTi. Někteří majitelé aut hlásili problémy s uhlíkem již po 50 000 kilometrech.

5. Citlivost na špatný servis

Motor 1.2 VTi byl hlášen jako citlivý na špatný servis. Pravidelná údržba a dodržování servisních intervalů jsou zásadní pro prevenci potenciálních problémů a pro zajištění dlouhé životnosti motoru.

6. Další hlášené problémy

Mezi další hlášené problémy patří problémy s upstream a downstream O2 Porucha signálu snímače, regulace směsi a snímače otáček motoru.

Jaká je průměrná životnost motoru 1,2 VTi?

Průměrná životnost motoru 1,2 VTi se může značně lišit v závislosti na faktorech, jako jsou jízdní návyky, údržba a konkrétní model vozu.

Přestože někteří majitelé aut hlásili problémy s motorem 1.2 VTi již na 45 000 kilometrech, většina majitelů aut uvedla, že životnost tohoto motoru je asi 200 000 kilometrů.

Závěrem lze říci, že i když je motor 1,2 VTi široce používaný a obecně spolehlivý, majitelé automobilů si musí být vědomi těchto potenciálních problémů. Pravidelnou údržbou, používáním vysoce kvalitního motorového oleje a dodržováním doporučených intervalů výměny řemene timing lze těmto problémům předejít a zajistit dlouhou životnost motoru.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]