Severokorejský Madusan EV je BYD Han

Severokorejský Madusan EV je BYD Han

Elektromobil Madusan s dojezdem 720 kilometrů Severní Koreje je BYD Han.

Madusan EV, o kterém se tvrdí, že je to severokorejský elektromobil.

Na Weibo (čínské sociální síti) nedávno kolovalo video severokorejského elektromobilu. Toto auto je však ve skutečnosti přeznačené auto BYD Han. Video ukazuje vůz Madusan s dojezdem 720 kilometrů, ale další pohledy ukazují dračí tvář a čínská uzlová koncová světla. To je vlastně auto BYD Han.

Odznaky automobilů byly změněny a čínská média uvádějí, že Madusan je severokorejská společnost specializující se na dovoz automobilů. Profil této společnosti píše: „Aktivně dovážíme a prodáváme elektrická vozidla prostřednictvím spolupráce a výměn se známými zámořskými výrobci elektrických vozidel a servisními společnostmi.“

O dohodě s Madusan je známo jen málo, ačkoli jihokorejská média uvádějí, že celý název společnosti je Madusan Economic Federation. Noviny Korea Herald ji popisují jako severokorejskou organizaci zahraničního obchodu založenou v roce 2018. Jihokorejská média uvádějí, že toto video z auta pochází z osmiminutového videa zveřejněného na YouTube 14. června. Video na YouTube má stejné obrázky jako v video na Weibo, ale nemá korejský komentář.

Slova na SPZ znamenají „Madusan Electric Vehicle“.

Kompletní video hovoří o řadě aktivit, které Madusan prováděl a které se týkají mobilních telefonů, těžby a drahých kovů.

Loni se na ulici Hwasong v Pchjongjangu otevřelo výstaviště elektrických vozidel Madusan.

Není to poprvé, co bylo auto BYD spatřeno v Severní Koreji. V roce 2011 byly vozy BYD F6 použity jako policejní vozy během pohřbu Kim Čong-ila.

Čínská auta mají v Severní Koreji ještě delší historii a některá čínská auta se tam vyráběla. Pchjongwha byla jednou z nejúspěšnějších severokorejských automobilek. Tato společnost dělala různé pokusy stavět čínské vozy ze stavebnic a také dovážela čínská auta, včetně vozů Volkswagen od FAW. Mnoho z prvních čínských automobilů vyrobených v Severní Koreji pocházelo z Shugangu, později známého jako Huanghai. Úspěšnější však byly vozy od Brilliance Group včetně Brilliance BS4.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]