3 nejčastější problémy Opel Astra 1.4 Turbo

Opel Astra 1.4 Turbo je vůz s pohonem předních kol a karoserií 5dveřový hatchback. Pohání jej přeplňovaný zážehový motor, který poskytuje výkon 118 k při 4200-6000 ot./min a maximální točivý moment 200 Nm při 1850-4200 ot./min. Tento vůz je vybaven 6stupňovou manuální převodovkou. Astra 1.4 Turbo je známá svou dynamickou odezvou a vysokým výkonem při zachování efektivní spotřeby paliva. Nabízí příjemnou a snadnou jízdu s pevným, ale pohodlným systémem odpružení, který účinně absorbuje nerovnosti vozovky. Volant je pevný a pěkně vyvážený, pomáhá řidičům snadno řídit v zatáčkách. I přes tyto výhody má však Opel Astra 1.4 Turbo stále nepříjemné problémy. Tento článek pojednává o nejčastějších problémech Opel Astra 1.4 Turbo a provede vás jejich řešením.

3 nejčastější problémy Opel Astra 1.4 Turbo
Opel Astra 1.4 Turbo (2020)

Běžné problémy Opel Astra 1.4 Turbo hlášené majiteli automobilů

1. Netěsnost systému Turbo

Turbosystém v autě je navržen tak, aby vháněl více vzduchu, a tedy více kyslíku, do válců motoru. Motor tedy spálí více paliva a vyrobí větší výkon. V průběhu času však může turbo systém vykazovat netěsnosti, což může vést k různým problémům.

V případě Opelu Astra 1.4 Turbo hlásili někteří majitelé aut úniky chladicí kapaliny v turbosystému. Důvodem jsou opotřebované hadice nebo netěsná sběrná nádrž. V některých případech byl únik chladicí kapaliny dostatečný na to, aby spustil varovnou zprávu „AC vypnuto kvůli vysoké teplotě“ a teploměr klesl přímo na nulu.

Únik chladicí kapaliny na Opel Astra 1.4 Turbo

Jednou z komponent, která obvykle netěsní, je výstup vody. Pokud dojde k úniku, možná budete muset vypustit chladicí kapalinu, vyměnit kryt a poté jej znovu naplnit chladicí kapalinou.

Dalším hlášeným problémem je ztráta chladicí kapaliny, která může být způsobena různými důvody. Důvodem může být netěsnost těsnění vodního čerpadla nebo přes turbo systém. V některých případech může chladicí kapalina unikat na něco horkého a odpařovat se nebo kapat na ochranný panel pod předním nárazníkem.

Ztráta chladicí kapaliny je častým problémem Opelu Astra 1.4 Turbo.
Ztráta chladicí kapaliny je častým problémem Opelu Astra 1.4 Turbo.

Pamatujte, že pokud zaznamenáte jakékoli známky úniku, jako je pokles hladiny chladicí kapaliny, přehřátí motoru nebo výstražné kontrolky na palubní desce, musíte nechat auto co nejdříve zkontrolovat, abyste předešli dalším škodám.

Opravte problém s únikem chladicí kapaliny u Opel Astra 1.4 Turbo

2. Poruchy manuální převodovky v Opelu Astra 1.4 Turbo

Poruchy manuální převodovky jsou významným problémem, který uvádějí někteří majitelé Opelu Astra 1.4 Turbo. Prvním příznakem poruchy manuální převodovky je často kvílivý zvuk vycházející z převodovky.

Jedním ze specifických problémů manuální převodovky Opel Astra, který se často vyskytuje, jsou potíže s řazením rychlostních stupňů. Tento problém může být způsoben zablokováním centrální spojkové lamely na vstupním hřídeli převodovky. Proces opravy tohoto problému obvykle zahrnuje demontáž převodovky, čištění a mazání drážek vstupního hřídele převodovky a poté opětovnou montáž převodovky.

Pamatujte, že pokud zaznamenáte jakékoli známky problému, jako jsou potíže s řazením rychlostních stupňů nebo neobvyklé zvuky z převodovky, musíte nechat auto co nejdříve zkontrolovat, abyste předešli dalšímu poškození.

3. Problémy multimediálního systému v Opelu Astra 1.4 Turbo

Mnoho majitelů vozu Opel Astra 1.4 Turbo hlásilo následující problémy s multimediálním systémem tohoto vozu.

Zamrzání obrazovky: Majitelé automobilů hlásili, že obrazovka multimediálního systému obvykle visí nebo zamrzá, když používají funkce navigace nebo rádia.

Resetování systému: V některých případech se multimediální systém sám nečekaně resetuje. Tento problém může způsobit, že systém ztratí uložená nastavení, jako jsou předvolby rádia.

Problém s připojením Bluetooth: Někteří majitelé automobilů hlásili problémy s připojením multimediálního systému Bluetooth. Kvůli těmto problémům nemohou telefonovat handsfree ani streamovat hudbu z mobilního zařízení.

Problém s obrazovkou informačního a zábavního systému Opel Astra 2018

Příčiny těchto problémů často zahrnují:

  • Softwarové závady: Multimediální systém v autě je řízen softwarem, který někdy může mít závady. Tyto závady mohou způsobit neočekávané chování systému.
  • Selhání hardwaru: Pokud dojde k selhání hardwaru multimediálního systému, jako je obrazovka nebo ovládací tlačítka, dojde k problémům se systémem.
  • Problémy s elektrikou: Problémy s elektrickým systémem vozu mohou také způsobit problémy s multimediálním systémem.

Pokud máte některý z těchto problémů, měli byste nechat auto zkontrolovat profesionálním automechanikem. Mohou diagnostikovat přesnou příčinu problému a doporučit vhodné opravy. V některých případech může problém vyřešit obnovení továrního nastavení multimediálního systému. Pamatujte, že pokud si všimnete jakýchkoli známek problému, jako je zamrzání obrazovky nebo samotné resetování systému, měli byste nechat auto co nejdříve zkontrolovat, abyste předešli dalšímu poškození.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]