3 nejčastější problémy spojky Toyota Aygo

Toyota Aygo, městský vůz chválený pro svou kompaktní velikost a spotřebu paliva, je oblíbenou volbou mezi městskými řidiči již od svého uvedení v roce 2005. Nicméně jako každé auto má svůj podíl na mechanických problémech, zejména na problémech se spojkou. V tomto článku popisujeme běžné problémy spojky Toyota Aygo a provedeme vás, jak tyto problémy vyřešit.

3 nejčastější problémy spojky Toyota Aygo
Oprava spojky Toyota Aygo

Běžné problémy se spojkou Toyota Aygo hlášené majiteli automobilů

1. Prokluzování spojky

Prokluzování spojky v Toyotě Aygo nastává, když kotouč spojky zcela nezapadne se setrvačníkem, což umožňuje kotouči sklouznout proti setrvačníku. Běžnou příčinou tohoto problému je opotřebení lamely spojky, ale na vině může být i nesprávné seřízení, znečištění olejem nebo použití nesprávného typu spojkové kapaliny.

Tento problém se obvykle vyskytuje u starých vozů Aygo, zejména u vozů s vysokým počtem najetých kilometrů.

Oprava a náklady

Oprava prokluzující spojky obvykle vyžaduje výměnu spojkové sady, která obsahuje spojkový kotouč, přítlačný kotouč a někdy i vypínací ložisko. Cena se pohybuje od 250 do 500 eur, v závislosti na poplatcích za práci a použitých dílech.

2. Spojkový pedál zaseknutý

Mnoho majitelů automobilů hlásí, že porucha v hydraulickém systému, který zahrnuje hlavní a pomocný válec, nebo problém s mechanickým spojením způsobuje zadření spojkového pedálu. Netěsnosti v hydraulickém systému nebo vzduchové bubliny mohou snížit tlak, což ztěžuje sešlápnutí pedálu spojky nebo jeho přilepení k podlaze.

Tento problém je méně častý než problém prokluzování spojky, ale může se vyskytnout u jakéhokoli vozu Aygo, zejména u vozů, které nemají pravidelné výměny kapalin.

Oprava a náklady

Oprava zadřeného spojkového pedálu může vyžadovat odstranění vzduchových kapes v hydraulickém systému nebo výměnu hlavního nebo pomocného válce. Cena se pohybuje od 120 do 350 eur.

Pravidelná údržba hydraulického systému a včasná výměna kapaliny spojky tomuto problému zabrání. Automechanici také zdůrazňují důležitost používání vysoce kvalitních náhradních dílů, aby se předešlo budoucím problémům.

3. Vibrace spojky

Někteří majitelé Ayga uvádějí, že při sešlápnutí spojky cítí vibrace. Důvodem je obvykle nesouosost součástí spojky nebo poškození lamely spojky. Méně častým důvodem jsou zdeformované setrvačníky nebo znečištěné obložení spojky.

Oprava a náklady

Oprava se provádí seřízením nebo výměnou poškozených součástí spojky. Cena je od 150 do 500 eur, v závislosti na tom, zda je třeba vyměnit setrvačník nebo ne.

Automechanici často v závažných případech navrhují kompletní výměnu spojkové sady, aby zajistili vyřešení všech potenciálně vadných součástí.

toyota aygo 2018

Závěr

Problémy se spojkou Toyota Aygo zdůrazňují důležitost pravidelné údržby vozidla a používání kvalitních dílů při opravách. Naslouchání zkušenostem ostatních majitelů Ayga a radám automechaniků vám pomůže těmto problémům předcházet a účinně je řešit.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]