Běžné problémy BMW F30 hlášené majiteli automobilů

BMW F30 (2012-2019) je oblíbený sportovní sedan chválený pro své ostré ovládání a luxusní interiér. Pod jeho elegantním zevnějškem se však skrývají problémy, které mohou proměnit vlastnictví ve frustrující zážitek. V tomto článku poskytneme informace o běžných problémech BMW F30, kterým musí majitelé automobilů a ti, kteří se chystají koupit BMW F30, věnovat pozornost.

Běžné problémy BMW F30 hlášené majiteli automobilů
Jsou ojetá auta BMW F30 dobrá? Jaké problémy mají tato auta obvykle?

Běžné problémy BMW F30 hlášené majiteli automobilů

1. Usazování kalu motorového oleje (motor N20)

Přeplňovaný čtyřválcový motor N20, zejména u prvních modelů (2012-2014), je náchylný k usazování olejového kalu. K tomuto nahromadění dochází, když olej necirkuluje efektivně, což vede k degradaci oleje a hromadění usazenin v motoru. Mezi faktory, které způsobují tento problém, patří málo časté výměny oleje, nesprávná viskozita oleje a konstrukční chyby v krytu olejového filtru.

Tento problém je poměrně častý a vyskytuje se u velkého počtu F30 vybavených motorem N20, zejména u vozů s vysokým počtem najetých kilometrů. Zprávy naznačují, že 15% až 30% majitelů F30 čelí tomuto problému, v závislosti na historii údržby.

Usazování kalu motorového oleje v autě BMW F30
Usazování kalu motorového oleje v autě BMW F30

Jak opravit:

Včasné odhalení je zásadní. Pravidelné výměny oleje se správným olejem BMW jsou nezbytné. V mnoha případech může motor vyžadovat čištění, které může stát od 80 do 110 eur v závislosti na náročnosti práce. V závažnějších případech může být nutná kompletní výměna motoru a průměrná cena je 6 000 eur.

2. Porucha rozvodového řetězu a jeho plastových vodítek (motor N20)

Středem problému je zde opět motor N20. Někteří automechanici hlásí, že se rozvodový řetěz a jeho plastová vodítka předčasně opotřebovávají v důsledku nadměrného tlaku napínáku rozvodového řetězu. Tento problém narušuje časování ventilů, což vede k rough idle, snížení výkonu motoru a potenciálnímu poškození motoru.

Tento problém je méně rozšířený než problém usazování ropného kalu, ale přesto znepokojivý. Zprávy ukazují, že tento problém se vyskytuje u asi 10 % motorů N20, zejména u vozů s vyšším počtem najetých kilometrů (nad 115 000 kilometrů).

Jak opravit:

Je nutná výměna rozvodového řetězu, jeho vodítek a napínáku. Tato oprava je složitá práce a může stát asi 400 eur.

3. Porucha elektrického vodního čerpadla

Někteří majitelé vozů BMW F30 hlásí, že elektrické vodní čerpadlo, zásadní součást chlazení motoru, předčasně selhává. Důvodem je vadný elektronický řídicí modul nebo nefunkční samotný motor čerpadla.

Problémy s elektrickým vodním čerpadlem se vyskytují v různých modelových letech F30 a možnostech motoru. I když nejsou tak rozšířené jako problémy s motorem N20, stále se mohou vyskytnout.

Elektrická vodní pumpa pro BMW F30
Elektrická vodní pumpa pro BMW F30

Jak opravit:

Průměrné náklady na výměnu elektrického vodního čerpadla jsou asi 400 eur a závisí na nákladech na díly a práci.

4. Problémy s navigačním systémem

Informační a zábavní systém iDrive F30, přestože je bohatý na funkce, může zaznamenat závady. Důvody mohou být softwarové chyby, vadné jednotky pevného disku nebo hardwarové poruchy v rámci samotného systému iDrive.

Jak opravit:

Řešení problémů s iDrive závisí na povaze problému. Aktualizace softwaru u prodejce může stačit. V závažných případech může být nutná výměna celé řídicí jednotky iDrive.

5. Netěsné střešní okno

Panoramatické střešní okno u některých modelů vozů F30 může vykazovat netěsnosti. Na vině jsou často ucpané odtokové trubky nebo vadné těsnění kolem rámu střešního okna.

Netěsnosti střešního okna jsou sporadický problém, který se netýká velkého počtu vozů F30.

Jak opravit:

Oprava netěsného střešního okna zahrnuje vyčištění odtokových van, opětovné utěsnění rámu nebo případnou výměnu poškozených součástí. Průměrná cena opravy je asi 200 eur.

Jsou ojeté vozy BMW F30 spolehlivé?

BMW 320D 2014 Prestige (F30)
Vůz BMW 320D Prestige (F30), který se používá od roku 2014

Ojeté vozy BMW F30 jsou spolehlivé, ale jako u všech ojetých vozů závisí jejich spolehlivost na několika faktorech, jako je historie údržby vozu, počet najetých kilometrů a způsob jízdy.

F30 je známý pro několik běžných problémů, včetně problémů s motorem, převodovkou, turbodmychadlem, interiérem a systémem odpružení. Mnoha z těchto problémů však lze předejít nebo je zmírnit pravidelnou údržbou a včasnými opravami.

Generace F30 znamenala úplný obrat k novému směru BMW v používání přeplňovaných motorů. Zatímco někteří lidé to mohou vnímat jako nevýhodu, jiní oceňují výkonnostní výhody, které přeplňování turbodmychadlem může poskytnout.

Dobře udržované ojeté BMW F30 je spolehlivé auto. Kupující by však vždy měli nechat vůz před koupí zkontrolovat důvěryhodným mechanikem, aby odhalil případné problémy.

Závěr

BMW F30, šestá generace BMW řady 3, je oblíbený luxusní vůz známý svým výkonem a estetikou. Nicméně jako každé vozidlo má BMW F30 několik nepříjemných problémů.

Všimněte si, že výše uvedené informace jsou založeny na běžných problémech hlášených majiteli vozů BMW F30 a skutečné problémy, se kterými se váš vůz může setkat, se mohou lišit. Pro přesné vyhodnocení a opravu byste se měli poradit s profesionálním mechanikem nebo autorizovaným servisním střediskem BMW.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]