Běžné problémy Ford Fiesta 1.0 EcoBoost

Ford Fiesta vybavený motorem 1.0 EcoBoost je vysoce ceněn pro svou účinnost a výkon. Jako každé auto však není imunní vůči problémům. Níže diskutujeme o nejčastějších problémech Ford Fiesta 1.0 EcoBoost a poskytujeme průvodce, jak tyto problémy vyřešit.

Běžné problémy Ford Fiesta 1.0 EcoBoost
Ojetý Ford Fiesta 1.0 EcoBoost

Běžné problémy Ford Fiesta 1.0 EcoBoost hlášené majiteli automobilů

1. Únik chladicí kapaliny

Majitelé automobilů uvádějí, že únik chladicí kapaliny z motoru 1.0 EcoBoost často pramení z poruchy hadice chladicí kapaliny nebo prasknutí hlavy válců motoru při vysokých teplotách. Tento problém obvykle vede k přehřátí motoru a v závažných případech k poruše motoru.

Tento problém je poměrně častý zejména u vozů Ford Fiesta vyrobených v letech 2013, 2014 a 2015.

Únik chladicí kapaliny na Ford Fiesta 1.0 EcoBoost
Únik chladicí kapaliny na Ford Fiesta 1.0 EcoBoost

Známky úniku chladicí kapaliny ve Fordu Fiesta 1.0 EcoBoost:

 • Výstražná kontrolka nízké hladiny chladicí kapaliny: Rozsvícená výstražná kontrolka na palubní desce signalizující nízkou hladinu chladicí kapaliny.
 • Viditelný únik chladicí kapaliny: Pod vozem můžete vidět kaluže chladicí kapaliny (obvykle zelené, růžové nebo žluté kapaliny).
 • Přehřátí motoru: Hodnota teploměru je vyšší než normálně nebo vůz zobrazuje varování o přehřátí.
 • Pára zpod kapoty: Ukazuje, že chladicí kapalina vstupuje do spalovací komory a odpařuje se.

Oprava a cena:

Budete muset vyměnit postižené hadice nebo opravit hlavu válců. Cena výměny hadice je cca 50 euro. Průměrné náklady na opravu hlavy válců jsou 440 eur. V případě poruchy motoru se mohou náklady výrazně zvýšit.

Rada:

Pravidelně kontrolujte hladinu chladicí kapaliny a hledejte známky úniku. Včasné odhalení může zabránit závažnějším škodám.

2. Porucha turbodmychadla

Automechanici hlásí, že k selhání turbodmychadla ve Fordu Fiesta 1.0 EcoBoost dochází kvůli hladovění oleje nebo nečistotám v turbo systému. Tento problém vede ke ztrátě výkonu motoru a zvýšeným emisím výfukových plynů.

Tento problém je méně častý než problém s únikem chladicí kapaliny, ale stále se vyskytuje, zejména u vozů s vysokým počtem najetých kilometrů nebo u vozů, které nejsou pravidelně udržovány.

Známky selhání turbodmychadla ve Fordu Fiesta 1.0 EcoBoost:

 • Snížený výkon motoru: Vaše auto se zdá být pomalé a akcelerace je znatelně pomalejší.
 • Neobvyklé zvuky: Kňučení nebo zvuky podobné siréně vycházející z prostoru turbodmychadla, zejména při akceleraci.
 • Nadměrný kouř z výfuku: Zvláště pokud je kouř modrý, což naznačuje hořící olej, nebo černý, což naznačuje nespálené palivo.
 • Kontrolka kontroly motoru: Kontrolka se rozsvítí, protože účinnost turbodmychadla je pod prahovou hodnotou.

Oprava a cena:

Výměna turbodmychadla může stát mezi 800 až 1500 eur, v závislosti na mzdových nákladech a použitých dílech.

Rada:

Zajistěte pravidelnou údržbu motoru a výměnu oleje, abyste tomuto problému předešli. Použití vysoce kvalitního oleje a paliva může také minimalizovat riziko.

3. Přehřátí kvůli problémům s radiátory

Někteří majitelé automobilů uvádějí, že motor 1.0 EcoBoost se někdy přehřívá kvůli poruchám chladiče, často způsobeným ucpáním nebo netěsností. Přehřátí může výrazně poškodit motor.

Tento problém se nevyskytuje u mnoha vozů Ford Fiesta, ale může být vážný, když k němu dojde.

Chladič Ford Fiesta 1.0 EcoBoost
Chladič Ford Fiesta 1.0 EcoBoost

Příznaky přehřátí v důsledku problémů s radiátory:

 • Hodnota měřidla vysoké teploty: Teploměr trvale ukazuje vyšší hodnoty než normálně.
 • Únik chladicí kapaliny: Podobně jako problém s únikem chladicí kapaliny, viditelné známky chladicí kapaliny pod vozem.
 • Kontrolka nebo alarm přehřátí: Vůz vás upozorní, pokud se motor přehřívá.
 • Pára z chladiče: Označuje porušení systému chladiče, což umožňuje únik a vypařování chladicí kapaliny.

Oprava a cena:

Oprava nebo výměna radiátoru může stát od 200 do 450 eur. Preventivní údržba je zásadní, abyste se tomuto problému vyhnuli.

Rada:

Chladicí systém byste měli pravidelně kontrolovat a v případě jakýchkoli známek přehřátí okamžitě zasáhnout.

4. Praskne výfukové potrubí

Dalším častým problémem Fordu Fiesta 1.0 EcoBoost je časté praskání výfukového potrubí vlivem tepelného namáhání vysokými teplotami při provozu. Tento problém vede k problémům s výkonem a zvýšeným emisím.

Tento problém se často vyskytuje u automobilů, které jsou příliš využívány.

Prasklé výfukové potrubí
Prasklé výfukové potrubí

Známky prasklin výfukového potrubí:

 • Zvýšený hluk motoru: Hlasitější než obvykle zvuk motoru, zejména při startování nebo při akceleraci.
 • Ztráta výkonu a účinnosti motoru: Praskliny mohou vést k únikům výfukových plynů, což ovlivňuje výkon vozu.
 • Zápach výfukových plynů: Znatelný zápach výfukových plynů indikující únik dříve, než se plyny dostanou do koncovky výfukového systému.
 • Kontrolka kontroly motoru: Tato kontrolka se rozsvítí kvůli změnám tlaku výfukových plynů nebo průtoku výfukových plynů.

Oprava a cena:

Náklady na opravu výfukového potrubí se mohou pohybovat od 120 do 300 eur, v závislosti na závažnosti.

Rada:

Poslouchání neobvyklých zvuků nebo snížení výkonu může pomoci odhalit tento problém včas.

5. Problémy se spojkou

Někteří majitelé automobilů hlásili předčasné opotřebení spojky, často kvůli jízdním návykům nebo slabým součástem spojky.

Tento problém je častější u Fordu Fiesta s manuální převodovkou.

spojka Ford Fiesta
spojka Ford Fiesta

Známky problémů se spojkou u Ford Fiesta 1.0 EcoBoost:

 • Obtížné řazení: Spojka, která se opotřebovává, ztěžuje řazení, zejména při zastavení.
 • Prokluzující spojka: Otáčky motoru se zvyšují bez zvýšení rychlosti vozu nebo cítíte ztrátu akcelerace.
 • Skřípavý zvuk při sešlápnutí spojkového pedálu: Označuje problém s mechanismem uvolnění spojky.
 • Zaseknutý spojkový pedál: Pedál se po sešlápnutí nevrátí do původní polohy.

Oprava a cena:

Průměrná cena výměny spojky je 450 eur. Měli byste zvolit vysoce kvalitní náhradní díly, abyste předešli opakování problémů.

Rada:

Cvičením plynulé jízdy můžete prodloužit životnost spojky.

Závěr

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost je sice oblíbené a efektivní auto, ale není to bez problémů. Pochopením těchto problémů a řešení můžete zajistit, že váš Ford Fiesta zůstane v dobrém stavu po mnoho let.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]