Běžné problémy Ford Mondeo hlášené majiteli automobilů

Ford Mondeo je známý svým komfortem a moderními prvky. Tento vůz poskytuje hladkou a tichou jízdu a je chválen pro své citlivé ovládání, prostorný a vysoce kvalitní interiér a vylepšení systému řízení. Mondeo nabízí řadu silných a úsporných motorů, včetně hybridní varianty. Atraktivitu tohoto vozu zvyšují také bezpečnostní prvky a zábavní systémy. A i přes své špičkové funkce je Mondeo za rozumnou cenu. Nicméně, Mondeo má stále některé nepříjemné problémy, kvůli kterým si majitelé automobilů stěžují. Tento článek popisuje nejběžnější problémy Ford Mondeo a poradí vám, jak je vyřešit.

Běžné problémy Ford Mondeo hlášené majiteli automobilů
Pojďme se dozvědět o běžných problémech Ford Mondeo.

Běžné problémy Ford Mondeo

1. Problémy převodového systému Ford Mondeo Powershift

Ford Powershift je dvouspojkový systém automatické převodovky používaný v některých verzích Ford Mondeo. Je známo, že tento systém způsobuje problémy, zvláště pokud se olej nemění každých 60 000 kilometrů.

Převodovka Ford Mondeo Powershift
Převodovka Ford Mondeo Powershift

Systém Powershift funguje pomocí dvou spojek k ovládání lichých a sudých převodových stupňů. Tento systém však může způsobit několik problémů:

  • Únik kapaliny: Mnoho majitelů automobilů uvádí, že k tomuto problému dochází v důsledku opotřebovaných těsnění nebo těsnění, což vede k poklesu hydraulického tlaku a ovlivňuje činnost převodovky.
  • Spojka se úplně nevypíná: Někdy se spojka úplně nevypne, což způsobí, že se vůz zakolísá nebo zastaví.
  • Hluk při zařazeném převodovém stupni N: Příčinou tohoto problému jsou obvykle opotřebovaná ložiska nebo ozubení.
  • Zpožděná reakce převodovky: Důvodem bývá problém s řídicím modulem převodovky.
  • Žádná odezva při řazení: Důvodem bývá problém se solenoidy převodovky.
  • Prokluzování převodovky: Tento problém nastává, když převodovka nedokáže udržet zvolený převodový stupeň, často kvůli nízké hladině kapaliny nebo opotřebovaným spojkám.

S těmito problémy se setkalo mnoho majitelů Mondea, zejména ti, kteří nemění převodový olej každých 60 000 kilometrů.

Oprava a náklady

Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, nejlepším řešením je kontaktovat specialistu na automatické převodovky, který vám poradí, co je příčinou problému a jak jej lze opravit. Průměrné náklady na opravu převodovky jsou 250 eur.

2. Problémy topného systému Ford Mondeo

Topení v autě funguje tak, že fouká vzduch přes jádro topení (což je jako malý chladič), kterým proudí horká chladicí kapalina. Vzduch absorbuje teplo z této horké chladicí kapaliny a poté je vháněn do kabiny vozu.

Jádro topení Ford Mondeo
Jádro topení Ford Mondeo

Majitelé Fordu Mondeo často hlásí problémy s topným systémem svého vozu. Mezi běžné příčiny patří:

  • Nízká hladina chladicí kapaliny: Pokud není dostatek chladicí kapaliny k cirkulaci jádrem ohřívače, ohřívač nebude správně fungovat.
  • Rozbité jádro ohřívače: Pokud je samotné jádro ohřívače rozbité nebo zablokované, může zabránit cirkulaci horké chladicí kapaliny skrz něj, což může znemožnit fungování ohřívače.
  • Špatný termostat: Termostat v autě řídí průtok chladicí kapaliny na základě teploty motoru. Pokud je termostat zaseknutý v otevřené poloze, může motorem protékat příliš mnoho chladicí kapaliny a bránit motoru v dosažení optimální provozní teploty. Tento problém může mít za následek, že ohřívač fouká pouze studený vzduch.
  • Vadný řídicí ventil ohřívače: Řídicí ventil ohřívače řídí tok chladicí kapaliny do jádra ohřívače. Pokud je tento ventil vadný, může zabránit tomu, aby se chladicí kapalina dostala k jádru ohřívače, což má za následek žádné teplo.

Mnoho majitelů Fordu Mondeo hlásilo problémy s topením. Někteří z nich vyjádřili frustraci z těchto problémů, zejména během chladných měsíců, kdy je topení nejvíce potřeba.

Oprava a náklady

Pokud máte problémy s ohřívačem, první věc, kterou musíte udělat, je zkontrolovat, zda máte v systému dostatek chladicí kapaliny nebo ne. Pokud je hladina chladicí kapaliny dostatečná, může být problém způsoben rozbitým jádrem topení, špatným termostatem nebo vadným regulačním ventilem topení. Cena opravy se může lišit v závislosti na konkrétním problému a ceně práce.

3. Porucha světlometu

Mnoho majitelů prvních vozů Mondeo uvádí, že zapnutí spínače světlometů někdy generuje nadměrný točivý moment, což způsobuje vnitřní přerušený obvod, který způsobuje zhasnutí světel.

Oprava a náklady

Tento problém způsobil, že Ford vydal odvolání; dotčené modely by mohly být zdarma opraveny u autorizovaného prodejce. Spínač světlometů prostě potřeboval vyměnit.

4. Problémy interiéru Ford Mondeo

Interiér Ford Mondeo
Interiér Ford Mondeo

Mnoho majitelů Mondea si stěžuje na uvolněné nebo drnčící obložení interiéru, zejména kolem palubní desky a dveří řidiče.

Příčinou tohoto problému jsou materiály použité ve Fordu Mondeo, které jsou méně kvalitní než u prémiovějších rivalů.

To je častá stížnost majitelů Mondea.

Oprava a náklady

Cena opravy se může lišit v závislosti na rozsahu poškození a mzdových nákladech.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]