Běžné problémy Hyundai Kona Electric 2024

2024 Kona Electric je oblíbený model elektromobilu od Hyundai. Navzdory mnoha výhodám, jako každé auto, má Kona Electric 2024 nějaké hlášené problémy. Zde jsou nejčastější problémy Kona Electric 2024, které potřebujete vědět před nákupem tohoto vozu.

Běžné problémy Hyundai Kona Electric 2024
Je Hyundai Kona Electric spolehlivé auto? Jaké jsou jeho běžné problémy?

Běžné problémy Kona Electric 2024 hlášené majiteli automobilů

Celkově Hyundai Kona Electric nemá mnoho problémů. V mnoha vozech Kona Electric se však vyskytly problémy, jako je vybíjení baterie, problémy s automatickou převodovkou a úniky chladicí kapaliny.

1. Vybíjení baterie

Baterie Kona Electric mají problémy s vybíjením baterie. Mnoho majitelů automobilů uvádí, že se jejich baterie vybíjí poté, co je přes noc nabijí. Někteří majitelé aut uvádějí, že se jim baterie velmi rychle vybíjí, zejména při jízdě. Tento problém se nejčastěji vyskytuje u vozů Kona Electric vyrobených v roce 2022.

Baterie Hyundai Kona Electric 2024
Baterie Hyundai Kona Electric 2024

Tato chyba Kona Electric je poměrně závažná. Auto nebude schopno ujet na jedno nabití tak daleko, jako by normálně bylo. Velký problém budete mít na dlouhých cestách, kde nabíjecí stanice nejsou snadno dostupné.

V mnoha případech vybíjení baterie také ovlivňuje celkový výkon vozu a způsobuje problémy, jako je pomalá akcelerace, snížená maximální rychlost nebo jiné problémy. Časté vybíjení baterie způsobuje, že je vaše Kona nespolehlivá a způsobuje nepříjemnosti, zejména pokud auto přestane jezdit kvůli vybité baterii.

Když se baterie vybíjí rychleji, než se očekávalo, budete muset auto nabíjet častěji. To je nepohodlné a časem to může vést k vyšším nákladům na elektřinu.

V závažných případech, pokud baterie vůbec neudrží nabití, může být nutné ji vyměnit. Náklady na výměnu 64 kWh baterie pro Kona Electric jsou asi 9 000 eur.

2. Problémy s automatickou převodovkou

V letech 2023 a 2024 musel Hyundai svolat Konu a některé další modely aut kvůli problémům s automatickou převodovkou.

Problém s automatickou převodovkou byl spojen se sestavou čerpadla kapaliny a maziva.

Olejové čerpadlo Idle Stop & Go může obsahovat poškozené elektrické součásti, které by mohly přehřát ovladač čerpadla. Toto přehřívání má za následek problémy s automatickou převodovkou, které se časem často zhoršují.

3. Únik chladicí kapaliny

Únik chladicí kapaliny je velký problém, který rychle brzdí funkčnost Kona Electric.

Únik chladicí kapaliny

Chladicí kapalina v Kona Electric hraje zásadní roli pro udržení optimálního výkonu vozu. K regulaci teploty motoru se používá chladicí kapalina, často směs vody a etylenglykolu.

Chladicí kapalina se používá v systému vodního chlazení Kona Electric k udržení ideální provozní teploty baterie. To je důležité, protože velmi studená nebo horká baterie může omezit výkon, zpomalit rychlé stejnosměrné nabíjení a vypnout rekuperační brzdný mechanismus.

Chladicí kapalina pomáhá řídit teplo generované hnacím ústrojím, které zahrnuje elektromotor a elektrická zařízení. Nadměrné teplo může tyto součásti poškodit a ovlivnit výkon vozu.

Únik chladicí kapaliny může také vést ke kontaminaci hlavního ovladače a spustit režim omezené mobility Kona Electric.

Problém s únikem chladicí kapaliny u Hyundai Kona vedl ke stažení v roce 2021. Svolávací akce se týkala více než 800 vozů, ale čísla mohou být v současnosti vyšší.

Příčinou tohoto problému bylo nedostatečné utěsnění pouzdra DC měniče. Ačkoli se problém předpokládá jako vyřešený, elektromobily Kona vyrobené v roce 2021 nebo pozdějších letech stále mají riziko tohoto problému.

4. Palubní deska nereaguje za jízdy

Někteří majitelé automobilů hlásí, že někdy přístrojová deska Kona Electric nereaguje nebo nemohou zapnout směrová světla.

Přístrojová deska Hyundai Kona Electric 2024
Přístrojová deska Hyundai Kona Electric 2024

Závěr

Obecně platí, že Hyundai má poměrně dobrou spolehlivost, zejména v posledních letech, ale to neznamená, že tato společnost nemá jeden nebo dva špatné modely aut. Zpráva o předpokládaném hodnocení spolehlivosti spotřebitelských zpráv pro modelový rok 2024 dala modelu Kona skóre spolehlivosti 41 ze 100.

Spotřebitelské recenze na webových stránkách Edmunds a informace z Consumer Reports odhalují, že většina problémů s Kona Electric pochází z baterie a motorů, které selžou a v mnoha případech vyžadují kompletní výměnu. Někteří majitelé automobilů také zjistili problémy s klimatizací. Recenze majitelů automobilů a údaje Consumer Reports zmiňují, že klimatizační systém Kona Electric někdy přestane reagovat na úpravy nebo přestane fungovat.

JD Power poznamenává, že Kona EV obdržela významné aktualizace pro modelový rok 2023, které byly předány do verze 2024. Baterie a pohonná jednotka proto zůstávají stejné a v tom spočívá většina problémů.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]