Běžné problémy Kia Niro hlášené majiteli automobilů

Kia Niro, původně hybridní vůz a později s plug-in hybridními a plně elektrickými variantami, byla dobře přijata díky své spotřebě paliva, praktickému designu a poměru cena/výkon. Nicméně, jako každé vozidlo, i Kia Niro měla v posledních letech své problémy. V tomto článku diskutujeme o nejčastějších problémech Kia Niro hlášených majiteli automobilů a provedeme vás, jak tyto problémy vyřešit.

Běžné problémy Kia Niro hlášené majiteli automobilů
Je Kia Niro spolehlivé auto a jaké má běžné problémy?

Běžné problémy Kia Niro

1. Přehřátí elektrického relé

Mnoho majitelů Kia Niro hlásilo přehřátí elektrického relé, zejména u modelů 2016 a 2017. Důvodem je špatné spojení v sestavě výkonového relé. Tato neadekvátní spojení vedou ke zvýšenému elektrickému odporu, který následně způsobuje přehřátí relé. Toto přehřátí představuje riziko nadměrného zahřívání oblasti zadních sedadel, což zvyšuje riziko požáru.

Oprava a náklady

Aby se tento problém vyřešil, prodejci Kia kontrolují vozy z hlediska poškození teplem a v případě potřeby vyměňují starý díl za nový. Proces opravy spočívá v ověření poškození relé chladicího ventilátoru, jeho vyjmutí z reléové skříně, kontrole jeho připojení a zajištění instalace funkčního relé správným zarovnáním kolíků. Po instalaci se provádí testování spuštěním motoru a zapnutím klimatizace, aby se zajistilo, že oprava bude úspěšná. Průměrné náklady na výměnu relé chladicího ventilátoru jsou 95 EUR (včetně mzdových nákladů).

2. Problémy skříně akčního členu hydraulické spojky

Nedávno někteří majitelé automobilů hlásili problémy se součástmi spojky Kia Niro, zejména s hydraulickým ovladačem spojky (HCA). Problém pramení z otřepů (výrobní vady) ve vnitřní skříni ovladače hydraulické spojky, které poškozují olejové těsnění. V důsledku tohoto poškození dochází k úniku a hromadění oleje, což vede k riziku elektrického zkratu a následně k požáru.

Tento problém se obvykle vyskytuje v raných verzích Kia Niro (2016-2017). Postiženo bylo nejméně 27 000 vozů Kia Niros.

Oprava a náklady

Je nutná kontrola a výměna hydraulického ovladače spojky. Průměrné náklady jsou 130 eur (včetně nákladů na práci).

3. Problémy brzdového systému a hnacího ústrojí

Mnoho majitelů Kia Niro hlásilo problémy s brzdným tlakem a pohonným ústrojím, zejména u hybridní verze 2019. Popisují, že na brzdový pedál není žádný tlak a existují případy, kdy se auto couvne i v režimu „parkování“, což ukazuje na problém se systémem brzdového pohonu. Kia však nevydala definitivní prohlášení, které by uznalo základní příčiny těchto problémů, což znamená, že přesný mechanismus za těmito problémy zůstává nejasný.

Tento problém je běžný u hybridní verze Kia Niro.

Oprava a náklady

Převodový olej byste měli pravidelně kontrolovat, zejména po ujetí 100 000 kilometrů, abyste se ujistili, že splňuje specifikace Kia, a zkontrolujte brzdový systém, abyste se ujistili, že nedochází k únikům pod tlakem. Pokud zjistíte, že některé brzdové potrubí je uvolněné, utažením a přidáním brzdové kapaliny by se mohly vyřešit některé problémy s brzděním. Tyto kroky se doporučují jako preventivní opatření nebo potenciální opravy, ale nemusí vyřešit hlavní problém, pokud pramení ze složitějšího problému souvisejícího s designem nebo výrobním procesem vozu.

4. Problémy motoru

Mnoho majitelů Niro Hybrids uvádí, že je docela obtížné nastartovat motor v chladném počasí (pod 10 stupňů). Častým důvodem jsou znečištěné vstřikovače paliva nebo vadné senzory.

Motor Kia Niro Hybrid
Motor Kia Niro Hybrid

Oprava a náklady

Řešením je čištění vstřikovačů paliva nebo výměna vadných senzorů, ale náklady mohou být vysoké.

5. Problémy přenosové soustavy

Problémy s převodovkou v Kia Niro, zejména ve verzích od roku 2017 do roku 2019, lze přičíst systému dvouspojkové převodovky (DCT) používanému v těchto vozech. Na rozdíl od většiny hybridních vozů, které obvykle používají převodovku s plynule měnitelným převodem (CVT), která se dokáže plynule přizpůsobit výkonu motoru, nebyl systém DCT u Nira jemně vyladěn tak, aby zvládal charakteristiky přenosu síly hybridního systému. Tento nesoulad vedl k problémům, jako je opožděná akcelerace a škubání nebo „kolébání“ dopředu během řazení.

Další komentáře

– Nejhorší verze: Sestaveno z online fór a sociálních sítí, vidíme, že Kia Niro 2017 dostává nejvíce stížností, zejména na elektrické problémy.

– Obecná zpětná vazba: Navzdory těmto problémům je Kia Niro chválena za svou spotřebu paliva, praktičnost a požitek z jízdy.

Stručně řečeno, i když se Kia Niro prokázala jako konkurenceschopné a efektivní auto na trhu hybridních a elektrických vozidel, není bez chyb. Majitelé automobilů a potenciální kupci by si měli být vědomi těchto běžných problémů, pravidelně je udržovat a při prvních známkách potíží se poradit s prodejci nebo mechaniky, aby zajistili, že jejich vůz zůstane vždy v dobrém stavu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]