Běžné problémy motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost

Motor Ford Focus 1.0 EcoBoost, přestože je známý svou účinností a výkonem v kompaktní velikosti, měl v průběhu let několik významných problémů. Podle informací a názorů majitelů automobilů a automechaniků jsou nejčastějšími problémy motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost usazování karbonu, problémy se systémem chladicí kapaliny a nízký tlak paliva. Tyto problémy podrobně popisujeme níže.

Běžné problémy motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost
Ford Focus 1.0 EcoBoost 125PS Titanium X 2018

Běžné problémy motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost

1. Hromadění uhlíku

Usazování karbonu na sacích ventilech motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost
Usazování karbonu na sacích ventilech motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost

Podle mnoha majitelů automobilů je nejčastějším problémem motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost hromadění uhlíku v důsledku jeho technologie přímého vstřikování paliva. V průběhu času palivo procházející sacím ventilem zanechává karbonové zbytky, které mohou omezovat proudění vzduchu a snižovat výkon motoru, projevující se jako časté engine misfire a rough idling. Bohužel neexistuje žádné trvalé řešení, jak zabránit usazování karbonu, ale metoda čištění „Walnut Blast“ může tento problém dočasně zmírnit vyčištěním ventilu a zajistit čistý provoz na dalších 120 000 kilometrů za cenu kolem 350 eur.

2. Problémy se systémem chladicí kapaliny

Chladicí soustava motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost
Chladicí soustava motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost

Systém chladicí kapaliny byl kritickým problémem, což vedlo ke stažení v roce 2018. Použití nylonového potrubí chladicí kapaliny, které se při vysokých teplotách motoru stává neúčinným, mělo v extrémních případech za následek požár motoru. Tato závada se projevuje syčením při vysokých otáčkách, následovaným kouřem zpod kapoty, což vede k přehřátí a možnému požáru motoru, pokud není okamžitě řešeno. Řešením je výměna vadné součásti za odolnější alternativní součást.

3. Nízký tlak paliva

Vysoce účinná konstrukce motoru 1.0 EcoBoost může také vést k problému nízkého tlaku paliva, zejména u nízkotlakého palivového čerpadla (LPFP). Požadavek na vysoký kilometrový výkon a výkon při vysokých teplotách zatěžuje palivová čerpadla, snižuje jejich účinnost a celkový výkon motoru. Mezi příznaky patří podivné zvuky a časté engine misfire. Řešením je výměna vačkového lopaty, čímž se obnoví výkon LPFP.

4. Další významné problémy

Dalšími běžnými problémy motoru Ford Focus 1.0 EcoBoost jsou ztráta výkonu motoru kvůli omezení proudění vzduchu v důsledku nahromadění uhlíku a problémy s tlakem paliva pocházející z vadných palivových čerpadel. Přehřátí, což je významný problém, vyplývá z neschopnosti potrubí chladicí kapaliny odolávat vysokým teplotám, což vede k netěsnostem a prasknutí. Ford vyřešil tyto problémy prostřednictvím stažení a výměny a v některých případech nabízí náhradu za škody způsobené přehřátím.

Je motor Ford Focus 1.0 EcoBoost spolehlivý?

Motor Ford Focus 1.0 EcoBoost je navzdory svým problémům obecně považován za spolehlivý podle mnoha standardů, zejména při správné údržbě. Všimněte si, že jako každý motor je spolehlivost motoru EcoBoost ovlivněna různými faktory, včetně návyků údržby a jízdních podmínek.

Motor 1.0 EcoBoost z roku 2015 Ford Focus
Motor 1.0 EcoBoost z roku 2015 Ford Focus

Několik zdrojů zdůrazňuje účinnost tohoto motoru, výkon vzhledem k jeho velikosti a inovativní technologii systému EcoBoost. Motor 1.0 EcoBoost dokonce získal ocenění za svou technickou dokonalost, která ukazuje jeho designové a výkonové schopnosti.

Tento motor však měl některé problémy, které se často vyskytují v různých modelových letech, jako je usazování karbonu, problémy s chladicím systémem a nízký tlak paliva. Tyto problémy, i když jsou významné, jsou často zvládnutelné pravidelnou údržbou a včasnou detekcí.

Motor Ford Focus 1.0 EcoBoost je stejně jako mnoho moderních motorů vyroben tak, aby vydržel. Jeho životnost se může výrazně prodloužit údržbou a péčí. Pamatujte, že životnost motoru závisí na několika faktorech, včetně jízdních návyků, plánu údržby a kvality provedených oprav a výměn.

Vozy Ford Focus, včetně vozů s motorem 1.0 EcoBoost, obvykle vydrží 350 000 až 400 000 kilometrů. Tento odhad je založen na kombinaci konstrukčních záměrů výrobce a zákaznických zpráv. Zejména vozy Ford v Evropě jsou důvěryhodné pro svou spolehlivost a promyšlenou konstrukci, díky nimž jsou schopny dosáhnout nebo dokonce překročit tyto hodnoty najetých kilometrů.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]