Běžné problémy Opel Grandland X hlášené majiteli automobilů

Opel Grandland X (na některých trzích také nazývaný Vauxhall Grandland X) je populární kompaktní SUV a sklidil chválu za svůj styl, pohodlí a výkon. Jako každé auto má však skutečně problémy, které se časem objeví. V tomto článku poskytujeme informace o nejčastějších problémech vozu Opel Grandland X, které majitelé automobilů nedávno hlásili.

Běžné problémy Opel Grandland X hlášené majiteli automobilů
Opel Grandland X 2019

Běžné problémy Opel Grandland X

1. Zhasnutí motoru

Mnoho majitelů Grandland X hlásilo problém se zhasínáním motoru. Nejčastějším důvodem jsou vadné zapalovací cívky. Dalšími důvody jsou problémy s tělesem škrticí klapky nebo problémy s palivovým systémem. V některých případech jsou důvodem softwarové závady v systému řízení motoru.

2. Problémy s přenosem

Problémy s převodovkou v Grandlandu X se obvykle projevují jako obtížné nebo opožděné řazení nebo úplná porucha převodovky. Mezi běžné příčiny patří vadné solenoidy, úniky převodové kapaliny nebo poruchy softwaru.

Solenoidy v převodovém systému
Solenoidy v převodovém systému

Problémy s převodovkou jsou hlášeny v různých modelových letech Grandland X.

Oprava problémů s převodovkou často zahrnuje propláchnutí a doplnění převodové kapaliny, výměnu vadných součástí, jako jsou solenoidy nebo snímače, nebo v závažných případech generální opravu nebo výměnu celé sestavy převodovky.

3. Elektrické problémy

Některé verze Grandland X mají často problémy s elektřinou, jako jsou nefunkční informační a zábavní systémy, nestálé displeje na palubní desce nebo problémy s elektrickým ovládáním oken a zámků dveří. Tyto problémy mohou pramenit z vad kabelového svazku, vadných řídicích modulů nebo závad softwaru.

Je Opel Grandland X spolehlivé auto?

Opel Grandland X je obecně považován za spolehlivý vůz, ale je třeba si uvědomit několik věcí:

  • Výkon: Grandland X je prostorný, praktický a pohodlný. Jeho zážehový motor PureTech je dostatečně hladký a svižný, ale také úsporný. Vybírat můžete také z naftové verze a plug-in hybridní verze.
  • Interiér: Interiér Grandlandu X je pohodlný a logicky uspořádaný, ale může působit trochu staromódně. Tento vůz je dostatečně prostorný pro čtyři dospělé a má přiměřeně prostorný zavazadelník.
  • Problémy se spolehlivostí: Objevily se zprávy o problémech se spolehlivostí Grandlandu X. Například se objevila zpráva o poruše převodovky ve stáří méně než tři měsíce. Došlo také ke stažení z důvodu poruchy pístu motoru, aktivace bočních airbagů, úniku olejové zátky a vysokých emisí pevných částic.
  • Spokojenost zákazníků: Grandland X si v průzkumech spokojenosti zákazníků vedl poměrně dobře, v roce 2022 se umístil na 24. místě ze 75 vozů, ale v roce 2023 klesl na 52. pozici.

Závěrem lze říci, že i když má Grandland X své přednosti, jako každé auto má i nepříjemné problémy. Pokud uvažujete o koupi ojetého Grandlandu X, měli byste jej důkladně prohlédnout a zkontrolovat jeho historii údržby. Při výběru typu motoru zvažte také své řidičské návyky a potřeby.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]