Běžné problémy Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI

Volkswagen Golf Mk7, konkrétně model 1.2 TSI, si oblíbilo mnoho lidí díky spojení výkonu a efektivity. Jako každé auto má však stále časté nepříjemné problémy. Tento článek popisuje běžné problémy Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI a doporučuje řešení těchto problémů.

Běžné problémy Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI
2017 Volkswagen Golf VII 1.2 TSI

Běžné problémy Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI

1. Selhání napínáku rozvodového řetězu

Napínák rozvodového řetězu zajišťuje, že rozvodový řetěz pracuje se správným napnutím. Když selže, může to vést k uvolnění rozvodového řetězu, což naruší rozvod motoru. Tento problém může způsobit vážné poškození motoru. Primární příčinou je často výrobní vada nebo opotřebení v průběhu času.

Tento problém je u raných verzí Mk7 1.2 TSI poměrně častý.

Rozvodový řetěz Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI
Rozvodový řetěz Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI

Oprava se provádí výměnou rozvodového řetězu, napínáku a souvisejících součástí. Náklady na opravu jsou obvykle od 150 do 250 eur, v závislosti na mzdových nákladech a na tom, zda došlo k dalšímu poškození motoru.

Rada: Pravidelné výměny oleje a naslouchání neobvyklým zvukům motoru (jako je chrastění) může pomoci při včasné detekci. Mnoho automechaniků doporučuje preventivně výměnu napínáku u aut s vysokým nájezdem kilometrů.

2. Usazování karbonu na sacích ventilech

Motory s přímým vstřikováním paliva, jako je 1.2 TSI, nemají palivo rozstřikované přes sací ventily, což může pomoci vyčistit karbonové usazeniny. V průběhu času se mohou tyto usazeniny hromadit, což vede ke snížení proudění vzduchu, špatnému výkonu a selhání zapalování motoru. Příčinou je především povaha přímého vstřikování paliva kombinovaného se systémy EGR (Exhaust Gas Recirculation), které zpětně přivádějí výfukové plyny do sání.

Tento problém se obvykle vyskytuje u automobilů s vysokým počtem najetých kilometrů, obvykle nad 100 000 kilometrů.

Usazování karbonu na sacích ventilech motoru Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI
Usazování karbonu na sacích ventilech motoru Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI

Řešením je ruční čištění sacích ventilů, které může stát od 300 do 500 eur. Walnut blasting je oblíbená a účinná metoda čištění.

Rada: Pravidelné používání kvalitního paliva a občasné používání čističů palivového systému může tento problém zmírnit, ale ne zcela předejít.

3. Vodní čerpadlo netěsní

Vodní čerpadlo cirkuluje chladicí kapalinu v celém motoru pro udržení optimální provozní teploty. V důsledku selhání těsnění nebo poškození čerpadla může dojít k netěsnostem, což vede k přehřátí a možnému poškození motoru. Tento problém často pramení z poškozeného materiálu nebo konstrukčních nedostatků.

Úniky vodní pumpy jsou běžně hlášeny po 80 000 kilometrech.

Výměna vodní pumpy a těsnění je jediným řešením, náklady se pohybují od 250 do 400 eur.

Rada: Pravidelná kontrola chladicího systému a okamžitá pozornost věnovaná případným známkám netěsností může zabránit vážnějším škodám.

4. Porucha turbodmychadla

Poruchy turbodmychadla u 1.2 TSI jsou způsobeny nedostatkem oleje, poškozením cizím předmětem nebo opotřebením. Mezi příznaky patří ztráta výkonu motoru, nadměrný kouř z výfuku a neobvyklé zvuky z oblasti turba.

Tento problém se nevyskytuje často, ale může mít katastrofální následky.

Výměna turbodmychadla je nutná v případě poruchy, náklady se pohybují od 800 do 1200 eur včetně mzdových nákladů.

Turbodmychadlo motoru Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI
Turbodmychadlo motoru Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI

Rada: Zajištění pravidelných výměn oleje se správnou specifikací a jakostí může zabránit hladovění oleje. Také ponechání motoru krátkodobě běžet na volnoběh po jízdě ve vysokých otáčkách může pomoci ochladit turbo před vypnutím.

Závěr

Volkswagen Golf Mk7 1.2 TSI je kompaktní vůz chválený pro svou efektivitu a jízdní dynamiku. Stále má však nepříjemné problémy. Majitelé automobilů a potenciální kupci potřebují znát tyto problémy, aby jim mohli včas předejít a opravit je, udržet vůz v dobrém stavu po dlouhou dobu a ušetřit náklady.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]