Běžné problémy Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40 Recharge je oblíbené elektrické SUV, ale jako každé auto má své problémy. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších problémů hlášených majiteli automobilů a odborníky.

Běžné problémy Volvo XC40 Recharge
2024 Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40 Recharge je důkazem závazku Volvo k udržitelné budoucnosti. Model XC40, který byl představen v roce 2017, se rychle stal hitem v portfoliu Volvo, přestože byl zpočátku nabízen se spalovacími motory. Cesta k elektrifikaci začala v roce 2019 představením plug-in hybridního modelu a v roce 2020 byl uveden na trh XC40 Recharge, první plně elektrický model vozu Volvo. XC40 Recharge vychází z nejprodávanějšího malého prémiového SUV XC40, prvního modelu vozu Volvo, který získal prestižní evropské ocenění Car of the Year.

XC40 Recharge je směsí stylu, výkonu a inovace. XC40 Recharge pod svým elegantním zevnějškem ukrývá plně elektrické hnací ústrojí schopné produkovat výkon až 402 koní a může se pochlubit až 470 kilometry odhadovaného dojezdu. XC40 Recharge je oblíbenou volbou mezi nadšenci do elektrických vozidel pro své snadné použití, pohodlí a pokročilé technické funkce. Jako každé vozidlo však není bez problémů.

Informace o běžných problémech Volvo XC40 Recharge byly shromážděny z různých zdrojů, včetně majitelů a odborníků. Zkušenosti majitelů poskytují cenné poznatky o skutečných problémech a celkové spolehlivosti tohoto vozu. Tyto zkušenosti jsou často sdíleny prostřednictvím online fór, recenzí a průzkumů.

Odborníci na druhou stranu nabízejí techničtější pohled. Provádějí rozsáhlé testy a revize, přičemž posuzují různé aspekty, jako je výkon, bezpečnost a pohodlí. Jejich hodnocení jsou obvykle založena na přísných metodologiích, které zajišťují komplexní a objektivní analýzu Volvo XC40 Recharge.

V následujících částech se dočtete o běžných problémech Volvo XC40 Recharge, jak je nahlásili majitelé a odborníci, a uvedete podrobný popis každého problému. Tento komplexní přehled si klade za cíl poskytnout potenciálním kupcům a současným majitelům základní informace o tomto oblíbeném elektrickém SUV.

Běžné problémy Volvo XC40 Recharge

1. Problémy s brzděním

Jedna z prvních závad Volvo XC40 se vyskytla v jeho brzdovém systému. XC40 prošlo již během své krátké životnosti dvěma svoláními kvůli této závadě. První stažení bylo vydáno pod číslem 18V5540001. Volvo vydalo toto svolávací akce speciálně pro začátek modelového roku 2019. Jak se ukázalo, některé z XC40 měly brzdové pedály, které nebyly pořádně přinýtované. To znamená, že by se brzdové pedály mohly vychýlit, což by samozřejmě představovalo bezpečnostní problém a snížilo by to brzdný výkon. Vozy byly zkontrolovány na místě nebo odtaženy k prodejcům, kde byly brzdové pedály řádně přinýtovány.

Druhé svolávací akce není nijak zvlášť problém s brzdami, spíše je to problém se systémem zabraňujícím srážce vpřed. Tento problém se týkal prakticky všech modelů Volvo vyrobených v letech 2019 – 2020 včetně XC40. Ukázalo se, že systém automatického nouzového brzdění se ne vždy zapojoval v situacích, kdy to bylo nutné. Tento problém vedl ke zvýšenému riziku havárie, protože řidič se nemohl spolehnout na bezpečnostní systém, na který spoléhal. Příčinu popsalo Volvo následovně: Kvůli chybějícímu softwarovému kódu není Active Safety Domain Master (ASDM) plně kompatibilní s novým hardwarem, který byl představen. Naštěstí řešení zahrnovalo pouze aktualizaci softwaru, který byl aktuálně používán, s chybějícím kódem.

2. Odpojení vysokého napětí způsobí ztrátu napájení

V únoru 2021 Volvo stáhlo více než 2 000 modelů Volvo XC40 Recharge 2021–2022 (jak modely PHEV, tak modely EV). U těchto vozů bylo zvýšené riziko náhlých a úplných ztrát výkonu během jízdy. Stažení bylo vydáno pod číslem 21V1090001. Jak se ukázalo, došlo k problému s operačním systémem mikroprocesoru BECM (baterie energy control module).

3. Jiné záležitosti

Mezi další problémy hlášené majiteli automobilů patří problémy s elektronikou, dveřmi, zámky, pásy, sedadly, střešním oknem. Objevily se také stížnosti na hlučnost a trhání vozu přes zpomalovací hrboly a spáry na chodníku.

  • Problémy s elektronikou: Někteří uživatelé hlásili problémy s elektronikou ve Volvu XC40 Recharge. Tyto problémy sahají od občasné ztráty mobilního připojení, problémů s informačním a zábavním systémem až po problémy s nabíjecím systémem automobilu. V některých případech byl software vozu popsán jako „nedokonalý“, ale očekává se, že se tyto problémy s každou aktualizací zlepší.
  • Problémy s dveřmi: Objevily se zprávy o problémech s dveřmi Volvo XC40 Recharge. Někteří uživatelé hlásili, že se dveře předního spolujezdce zvenku neotevřou ani přes opakované pokusy o zamknutí a odemknutí vozu. V některých případech bylo možné dveře otevřít pouze zvenčí, pokud byly nejprve otevřeny zadní dveře na straně spolujezdce.
  • Problémy s pásy: Volvo stáhlo některé modely aut kvůli obavám s navíječi bezpečnostních pásů. Více než 19 000 sedanů, SUV a vagonů od společnosti Volvo je staženo z trhu, protože jsou vybaveny potenciálně vadnými navíječi bezpečnostních pásů spolujezdců, které by mohly lidem ztížit bezpečnou instalaci dětské autosedačky.
  • Problémy se sedadly: Někteří uživatelé hlásili problémy se sedadly ve Volvu XC40 Recharge. Tyto problémy sahají od nepohodlí způsobeného konstrukcí sedadel až po problémy s navíječi bezpečnostních pásů.
  • Problémy se střešním oknem: Objevily se zprávy o problémech se střešním oknem Volvo XC40 Recharge. Někteří uživatelé hlásili, že se střešní okno nezavře, nebo že se zavře a poté se okamžitě zase otevře.
  • Problémy s hlukem: Někteří uživatelé hlásili klepání z předního zavěšení vozu Volvo XC40 Recharge. Tento hluk je zvláště patrný při nárazu do hranatých zpomalovačů.
  • Problémy se systémem odpružení: Někteří uživatelé hlásili problémy se systémem odpružení vozu Volvo XC40 Recharge. Mezi tyto problémy patří klepavý zvuk ze systému předního odpružení, který přetrvává i po výměně kyvné tyče.

Upozorňujeme, že toto jsou problémy hlášené některými uživateli a nemusí být reprezentativní pro všechny vozy Volvo XC40 Recharge. Navzdory těmto problémům zůstává Volvo XC40 Recharge oblíbenou volbou mezi nadšenci do elektromobilů. Musíte si pamatovat, že žádné auto není dokonalé a všechna auta mají svůj vlastní jedinečný soubor problémů. Pokud uvažujete o koupi vozu Volvo XC40 Recharge, je dobré si uvědomit tyto běžné problémy, abyste se mohli informovaně rozhodnout.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]