Běžné problémy vozů BMW řady 1

BMW řady 1 je oblíbený kompaktní rodinný hatchback známý pro svůj prémiový pocit a skvělou spolehlivost. Jako každé auto má však stále svůj díl problémů. Zde jsou některé z nejčastějších problémů BMW řady 1 hlášených majiteli automobilů a automechaniky.

Běžné problémy vozů BMW řady 1
S jakými problémy se majitelé automobilů BMW řady 1 obvykle potýkají?

Běžné problémy BMW řady 1

1. Problémy s motorem

Jedním z nejčastějších problémů BMW řady 1 je vypínání motoru. Podle mechaniků je důvodem elektrický problém, který vede k zhasnutí motoru při pohybu a zhasnutí venkovních světel. Bylo zjištěno, že v motorovém prostoru selhal kabel dodávající energii do rozvodné skříně.

Někteří majitelé automobilů sdílejí, že tento problém je často spojován s motorem N13 v BMW řady 1. Problém nastává kvůli vadné zapalovací cívce nebo kabeláži zapalovací cívky. Závada může způsobit vnitřní selhání řídicí jednotky motoru (DME), což vede k vypnutí motoru.

Někteří řidiči hlásili zápach benzínu v kabině svého BMW řady 1, což je známka poruchy zapalovací cívky.
Někteří řidiči hlásili zápach benzínu v kabině svého BMW řady 1, což je známka poruchy zapalovací cívky.

2. Problém s opěradlem sedadla

Někteří majitelé aut hlásí, že sedadlo řidiče se nezajistí správně a může se sklopit dopředu v případě kolize, prudkého brzdění nebo nárazu nezajištěného nákladu. Pokud se to týká vašeho vozu, bude možná muset prodejce BMW vyměnit sedadlo.

Diskutovalo se o problémech se seřízením sedadel ve vozech BMW řady 1, zejména pro nižší řidiče.

3. Netěsnost modulu EGR

Řada vozů BMW řady 1, která jsou vybavena modulem recirkulace výfukových plynů (EGR), měla problém s jeho únikem. Za extrémních okolností by únik mohl způsobit požár, proto by měl postižený vůz zkontrolovat prodejce BMW, aby zjistil, zda není nutné modul EGR vyměnit.

Modul EGR ve vozech BMW řady 1 může časem unikat a způsobit tepelné nehody. Tento problém může vést ke zvýšeným emisím, snížené spotřebě paliva, sníženému výkonu, rough idle a zablokování nebo potížím se startováním.

4. Problém se systémem VANOS

U některých vozů BMW řady 1 systém variabilního časování vačkového hřídele (VANOS) nefunguje, protože šrouby se časem uvolní a ulomí. Tento problém má za následek problémy s časováním ventilů motoru, což způsobuje rozsvícení výstražné kontrolky a přechod vozu do nouzového režimu (limp home mode), což snižuje výkon motoru.

5. Porucha hřídele vrtule

U některých vozů BMW řady 1 selže kardanový hřídel, který přenáší výkon z motoru na zadní pneumatiky, protože selže přední kloub (universal joint). Majitel vozu musí tento kloub vyměnit.

Opravte zadní kardanový hřídel vozu BMW řady 1
Opravte zadní kardanový hřídel vozu BMW řady 1

6. Selhání posilovače řízení

V minulém roce došlo ke dvěma svolávacím akcím týkajícím se systému posilovače řízení ve vozech BMW řady 1. První svolávací akce se týká malého počtu vozů a je způsobena poruchou ECU posilovače řízení. Kvůli poruše poskytuje ECU přerušovaný posilovač řízení. Druhá svolávací akce nastává v důsledku poruchy součásti a vyžaduje, aby majitelé automobilů vyměnili sloupek řízení.

7. Další běžné problémy

Mezi další běžné problémy vozů BMW řady 1 patří problémy se zapalovací cívkou, problémy s turbem, problémy s brzdami a problémy s ventilem EGR.

  • Problémy zapalovací cívky: Selhání zapalovací cívky je častým problémem vozů BMW řady 1. Majitelé aut, kterých se to týká, sdílejí, že mezi příznaky patří ztráta napájení, engine backfiring a rozsvícení kontrolky kontrolního motoru.
  • Problémy s turbodmychadlem: Někteří řidiči hlásili, že z motoru při akceleraci BMW řady 1 vychází nadměrné množství kouře, což naznačuje problémy s turbodmychadlem.
  • Problémy s brzdami: Někteří majitelé automobilů hlásí problém s těsněním na brzdovém systému BMW řady 1. Tento problém v konečném důsledku způsobuje, že brzdy fungují méně efektivně, což vytváří některé velké bezpečnostní obavy.
  • Problémy s ventilem EGR: Někteří mechanici hlásí, že ventil EGR v BMW řady 1 selže, když ztratí podtlak, membrána je perforovaná, je plná odpadků nebo se ventil zasekne otevřený. A potřebují vyměnit EGR ventil.

Závěrem lze říci, že BMW se etablovalo jako vedoucí značka v automobilovém průmyslu, synonymum luxusu a vysokého výkonu. Jako německý výrobce automobilů si BMW získalo důvěru automobilových nadšenců po celém světě a nabízí řadu modelů automobilů, které vyhovují všem potřebám.

O autech BMW řady 1 se sice obecně ví, že jsou spolehlivé, ale stejně jako každé jiné auto mají stále nepříjemné problémy, jak je popsáno výše. Je nezbytné tyto problémy rychle řešit, abyste předešli dalším škodám a zajistili trvalou životnost vašeho BMW řady 1. Správnou péčí o své BMW řady 1 si budete užívat komfortní jízdu, kterou tyto vozy nabízejí po mnoho let.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]