Časté problémy ojetých vozů Ford Kuga

Přemýšlíte o koupi ojetého Fordu Kuga? Z některých důvodů to může být skvělá volba, ale jako každé auto má Ford Kuga své vlastní problémy. Od problémů s motorem po elektrické závady je důležité znát běžné problémy Ford Kuga, než si koupíte toto auto. V tomto článku diskutujeme o problémech, se kterými se majitelé ojetého Fordu Kugas obvykle setkávají.

Časté problémy ojetých vozů Ford Kuga
Ojetý Ford Kuga

Časté problémy ojetých vozů Ford Kuga

1. Přehřátí motoru

Mnoho majitelů automobilů hlásí problém s přehříváním motoru ojetého Fordu Kugas, zejména u modelů s motorem 1,5 l EcoBoost. Důvodem bývá ztráta chladicí kapaliny a praskání hlavy válců. Tento problém se zhoršuje poruchou chladicího systému motoru, která vede k nadměrnému zahřívání.

Tento problém převládá u modelů rané generace, zejména u vozů Kuga vyrobených v letech 2013 až 2016.

Problém přehřívání motoru Ford Kuga
Problém přehřívání motoru Ford Kuga

Oprava a náklady: Oprava se často provádí výměnou těsnění hlavy válců nebo celého motoru v závažných případech. Cena se může pohybovat od 550 do 900 eur v závislosti na rozsahu škody.

Rada: Měli byste pravidelně sledovat hladinu chladicí kapaliny a teplotu motoru. Včasné zjištění ztráty chladicí kapaliny může zabránit závažnějším škodám.

2. Poruchy převodovky

Automatická převodovka PowerShift Fordu Kuga čelila kritice za trhavé řazení nebo úplné selhání. Tyto problémy jsou často způsobeny vadnými řídicími moduly převodovky a problémy se spojkou.

Problémy s převodovkou se obvykle vyskytují u vozů Kuga vyrobených v letech 2014-2016.

Automatická převodovka Ford Kuga
Automatická převodovka Ford Kuga

Oprava: Řešení zahrnují aktualizace softwaru, výměnu spojky nebo výměnu řídicího modulu převodovky.

Rada: Aktualizace softwaru byste měli získat, jakmile budou k dispozici, a neignorovat první známky problémů s převodovkou.

3. Elektrické problémy

Byly hlášeny různé elektrické problémy, včetně problémů s informačním a zábavním systémem, zadní kamerou a displejem na palubní desce. Tyto problémy jsou často způsobeny závadami softwaru nebo vadným zapojením.

Elektrické problémy se vyskytly v různých modelových letech.

Oprava a náklady: Tyto problémy mohou vyřešit aktualizace softwaru nebo výměna vadných součástí. Náklady se mohou značně lišit, od 40 eur za jednoduché aktualizace softwaru až po 600 eur za výměnu dílů.

Rada: Udržování aktuálního softwaru vozu je zásadní a majitelé by měli okamžitě řešit jakékoli elektrické závady, aby zabránili dalším škodám.

4. Hluk systému odpružení

Někteří majitelé Kuga hlásili klepavé zvuky ze zavěšení, zejména při nízkých rychlostech. Tento problém je často způsoben opotřebovanými pouzdry zavěšení nebo uvolněnými součástmi.

Tento problém se obvykle vyskytuje u vozů Kuga s vysokým počtem najetých kilometrů bez ohledu na modelový rok.

Systém zadního odpružení Ford Kuga
Systém zadního odpružení Ford Kuga

Oprava a náklady: Ve většině případů je řešením výměna dotčených součástí zavěšení, náklady se pohybují od 120 do 300 eur.

Rada: Pravidelná kontrola a údržba systému odpružení pomáhá tomuto problému předcházet nebo jej včas odhalit, když jsou opravy levnější.

Závěr

I když je Ford Kuga oblíbeným a obecně spolehlivým kompaktním SUV, jako každé vozidlo má své problémy. Uvědomění si těchto běžných problémů pomáhá majitelům automobilů a potenciálním kupcům učinit dobré rozhodnutí. Pravidelná údržba, okamžitá pozornost všem známkám problémů a dodržování našich rad mnohé z těchto problémů zmírní a zajistí, že vaše Kuga zůstane spolehlivým vozem po mnoho let.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]