Jak spolehlivé je 2024 BMW Z4? Jaké jsou jeho běžné problémy?

BMW Z4 2024 je stylový a vysoce výkonný dvoumístný sportovní vůz. BMW vyrábí tento model vozu od roku 2002. Nyní ve své třetí generaci od redesignu v roce 2018, 2024 BMW Z4 pokračuje v tradici BMW vyrábět luxusní vozidla, která vynikají rychlostí a ovladatelností.

Jak spolehlivé je 2024 BMW Z4?  Jaké jsou jeho běžné problémy?
Je BMW Z4 2024 spolehlivé?

BMW Z4 2024 se vyznačuje sportovním designem se zatahovací pevnou střechou kabrioletu. BMW Z4 má pod kapotou přeplňovaný 2,0litrový čtyřválec a 3,0litrový šestiválec pro rychlou a citlivou akceleraci. Z4 se drží svých kořenů s pohonem zadních kol pro agilní ovládání a zároveň nabízí varianty manuální i automatické převodovky, takže si řidiči mohou vybrat úroveň ovládání, kterou preferují.

Z4 má mnoho nejnovějších technologických funkcí BMW, jako je prémiový informační a zábavní systém iDrive, pokročilá podpora řidiče a špičkové audio. Díky kombinaci výkonu, pohodlí a elegantního designu jsou i základní modely Z4 vybaveny 18palcovými litými koly, tempomatem, vyhřívanými sedadly a předními a zadními parkovacími senzory.

Navzdory výše uvedeným silným stránkám má BMW Z4 2024 některé společné problémy, které stojí za to si uvědomit. Tyto problémy podrobně popisujeme níže.

Běžné závady 2024 BMW Z4, které hlásí majitelé aut a řidiči

BMW Z4 je roadster známý pro svůj elegantní styl a vzrušující jízdní dynamiku. V průběhu let se však u majitelů Z4 objevily některé běžné problémy od nečekaného nafouknutí airbagu až po únik chladicí kapaliny. Zde jsou některé z nejčastějších bolestí hlavy, se kterými se majitelé a řidiči Z4 setkali.

1. Vynechávání zapalování motoru

Někteří majitelé Z4 vyjádřili obavy, že jejich motory BMW vynechávají zapalování, když jejich auta jen stojí. Tento problém je často způsoben vadným ventilem DISA a můžete také zaznamenat chrastivý zvuk z motoru. Naštěstí k vyřešení tohoto problému obvykle stačí pouze výměna ventilu DISA.

Pro obnovení plynulého výkonu motoru a udržení celkové spolehlivosti motoru je zásadní podniknout okamžitá opatření v případě problémů se zapalováním. Pomůže to zajistit, že váš Z4 bude i nadále fungovat hladce a efektivně.

2. Problémy s kabrioletem BMW Z4

Kabrioletová střecha, kterou řidiči Z4 rádi předvádějí, se může stát bolestí hlavy, zejména u modelu 2015. Po několika letech se zpočátku hladký chod skládací střechy často zpomalí a nakonec se úplně zastaví. Tento problém představuje výzvu, protože neexistuje žádné univerzální řešení problému a pokusy o výměnu hydraulického systému a motoru ne vždy zaručují úspěch.

https://bmwspecialistreading.co.uk/wp-content/uploads/Z4-roof-motor.jpg
Oprava a úprava motoru střechy BMW Z4

Na druhou stranu, i když nejde o zásadní mechanické obavy, vrzající střecha může majitele Z4 dráždit. Pravidelná údržba, otírání střechy auta, používání krytu nebo uskladnění vozu v garáži může tomuto nepříjemnosti předejít. V případech, kdy se střecha auta zastaví v polovině, je to často způsobeno prosáknutím vody do těsnění kufru a poškozením hydraulických a elektronických systémů střechy. Tento problém lze vyřešit výměnou poškozených dílů a vyřešením jakéhokoli problému s těsněním.

3. Problémy s airbagy BMW Z4

Některé airbagy modelu Z4 si získaly špatnou pověst, protože se nečekaně aktivovaly, což představuje vážné bezpečnostní riziko. Obava spočívá v tom, že tyto airbagy se mohou nafouknout bez jakéhokoli varování během jízdy, což může vést k nehodám a způsobit zranění řidiče.

Pokud chcete toto riziko minimalizovat, měli byste se vyhnout modelu Z4 z roku 2007, protože je náchylnější k rozvoji tohoto problému.

4. Problémy s volantem

Řidiči modelu Z4 2015 hlásili problémy se systémem řízení, včetně řinčení volantů, lepkavého volantu a kolísání řízení.

Drnčení volantu se objevuje u některých modelů BMW Z4 z let 2013 až 2018. Řidiči hlásí, že při sešlápnutí brzdy pociťují chvění volantu. V ostatních případech slyší při jízdě zpátečkou praskavý zvuk – způsobený vadným pouzdrem držáku předního příčného ramene.

Opravte závadu v systému řízení E85/E86 BMW Z4
Opravte závadu v systému řízení E85/E86 BMW Z4

5. Brzdové vedení

Rez je běžným problémem u luxusních vozů, jako je BMW Z4, a týká se zejména brzdových potrubí. Pokud má vaše Z4 najeto více než 70 kilometrů, je dobré zkontrolovat brzdová potrubí, zda neobsahují rez a korozi.

Řešení rzi na brzdových vedeních je typickým problémem Z4. Zajímavé je, že to nemusí nutně záviset na stáří auta; může se to stát u vozů s nízkým a vysokým počtem najetých kilometrů. Oprava nebo výměna těchto brzdových vedení může být drahá, protože jejich odstranění a instalace je složitá. I když to není zvláštní problém, občas se vyskytuje u modelů Z4.

6. Únik chladicí kapaliny

Řidiči určitých modelů BMW hlásili úniky chladicí kapaliny, zejména u vozů BMW Z4 vyrobených v letech 2013 až 2016. Tyto úniky mohou vést k přehřátí motoru, případně poškození součástí motoru a dokonce způsobit poruchu motoru. Příznaky úniku chladicí kapaliny mohou zahrnovat náhlé teplotní skoky a přehřátí motoru.

Oprava problému s únikem chladicí kapaliny může být drahá a zahrnuje výměnu dílů, jako jsou horní a spodní hadice. Může být také nutné propláchnout systém a vyměnit chladicí kapalinu. Řidiči, kteří problém včas nezachytí, často nakonec utratí více peněz za opravy součástí poškozených přehřátím.

7. Vadné zámky dveří

Objevily se stížnosti na nefunkčnost vnitřních a vnějších dveřních klik v některých BMW Z4. Někteří řidiči mají potíže s otevíráním dveří, zatímco jiní hlásí neočekávané otevření dveří, když se vůz pohybuje. Z4 2013 je tímto problémem zvláště proslulá.

Výměna klik dveří je levná a západka naštěstí není drahá. Je však zásadní tento problém rychle řešit, aby se zabránilo jeho eskalaci do bodu, kdy se dveře otevírají nezávisle, zejména při vysokorychlostních jízdách.

8. Limp mode

Častým problémem BMW Z4 je vynechávání motoru. V takových případech se vůz přepne na limp mode, aby chránil katalyzátor před potenciálním poškozením způsobeným buď příliš velkým nebo příliš malým množstvím paliva. V tomto režimu vůz chrání převodovku vypnutím jejích elektronických funkcí.

Pokud dojde k problému se systémem časování motoru, mohl by se nesynchronizovat, což by mohlo vést k tomu, že vůz vstoupil do režimu limp home jako preventivní opatření, aby se předešlo značnému poškození. Kvůli tomuto problému došlo ke stažení Z4 vyrobených mezi 1. zářím 2009 a 30. listopadem 2011.

Je údržba nebo oprava BMW Z4 drahá?

Náklady na používání BMW Z4 se mohou lišit v závislosti na faktorech, jako je spotřeba paliva, emise CO2, pojištění a údržba. Z4 přichází s různými možnostmi motoru a jejich spotřeba paliva se liší. Čtyřválcové modely (18i, 20i a 28i) jsou hospodárnější a dosahují až 17,6 km/l, zatímco větší šestiválcové motory (23i a 30i) spotřebují více paliva s výkonem kolem 14 km/l. Výkonnější modely 35i a 35is spotřebují palivo rychlostí 13 km/l.

Náklady na pojištění BMW Z4 jsou obecně vysoké a náklady na údržbu u prodejce BMW mohou být drahé. Nezávislí specialisté však mohou nabídnout cenově výhodnější možnosti a nakupování nových nebo použitých dílů BMW Z4 pro opravy a údržbu může ušetřit peníze.

Je BMW Z4 2024 spolehlivé?

Na základě informací z webu thecarexpert.com se o BMW Z4 2024 říká, že je docela spolehlivé, podle údajů od jejich pojišťovacího partnera. Tato data zahrnují všechny modely řady Z, takže pokrývají generace BMW Z4 a starší modely jako Z1, Z3 a Z8.

Nejdražší hlášené problémy se týkají brzdového systému s průměrnými náklady kolem 300 eur. Modely aut z let 2013, 2015 a 2017 mívají nejvíce stížností, takže pokud chcete méně problémů, může být vhodné vyhnout se BMW Z4 z těchto let.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]