Nejčastější problémy Peugeot Bipper

Nejčastější problémy Peugeot Bipper
Dodávka Peugeot Bipper

Peugeot Bipper je nejmenší dodávka v komerční řadě Peugeotu. Je to kompaktní a agilní městská dodávka, ideální pro ty, kteří mají nízký rozpočet. Dodávka Peugeot Bipper je chválena za úhlednou ovladatelnost a velký zavazadlový prostor. Má ložný objem 2,5 metru krychlového, který lze po sklopení sedadla spolujezdce rozšířit až na 2,8 metru krychlového.

Jednou z hlavních výhod Bipperu jsou jeho nízké provozní náklady. Tato dodávka je vybavena 1,3litrovým dieselovým motorem o výkonu 75 koní. Spotřeba paliva Bipperu při oficiálním testu v kombinovaném cyklu je 25 km/l, zatímco emise CO2 jsou 124 g/km.

Bipper je vybaven systémem Grip Control od Peugeot, který přesouvá výkon mezi přední kola, aby napomáhal trakci na kluzkých podmínkách. Tato funkce zvyšuje jeho výkon v různých jízdních podmínkách. Všechny tyto faktory přispívají k tomu, že Peugeot Bipper je praktický a ekonomický van. Jako každé auto má však stále nějaké nepříjemné problémy. Tento článek popisuje nejčastější problémy Peugeot Bipper a pomůže vám je vyřešit.

Běžné problémy Peugeot Bipper hlášené majiteli automobilů

1. Problémy rozvodového řetězu motoru

Rozvodový řetěz u dodávek Peugeot Bipper bývá natažený kvůli konstrukci motoru. Tento problém může vést k vážným problémům s motorem, pokud není okamžitě vyřešen.

Rozvodový řetěz byste měli zkontrolovat každých 80 000 kilometrů a zkontrolovat, zda není natažený.

Oprava a náklady

Rozvodový řetěz může vyměnit profesionální automechanik. Náklady na výměnu jsou od 350 do 600 eur (včetně ceny práce).

Rozvodový řetěz motoru
Rozvodový řetěz motoru

Naše rada

Rozvodový řetěz byste měli pravidelně kontrolovat, abyste předešli vážnému poškození motoru.

2. Problémy turbodmychadla

Bipper většinou nemá moc problémů s turbodmychadlem. Když se však vyskytnou problémy, často je důvodem nedostatečná údržba, jako je hromadění karbonu nebo nedostatečné výměny oleje.

Turbodmychadlo dieselového motoru Peugeot Bipper 1,3L
Turbodmychadlo dieselového motoru Peugeot Bipper 1,3L

Problémy s turbodmychadlem se obvykle vyskytují u motoru Prince.

Oprava a náklady

Pravidelná údržba a výměna oleje mohou zabránit problémům s turbodmychadlem. Průměrné náklady na opravu turba s únikem oleje jsou asi 250 eur. V případě vážného poškození, kdy je třeba vyměnit sestavu jádra turbodmychadla, jsou náklady na výměnu asi 500 eur (včetně mzdových nákladů).

3. Problémy motoru 1.3 HDi

Hlavním problémem tohoto motoru je zanesení sacích ventilů nebo sacího potrubí karbonem. Jedná se o části motoru zapojené do procesu nasávání vzduchu a paliva do válců motoru.

Když se sací ventily ucpou karbonem, může to omezit tok směsi vzduchu a paliva do válců, což může vést k různým problémům s motorem a potenciálně způsobit selhání jiných částí vozu. Pravidelná údržba a čištění pomáhají těmto problémům předcházet.

Tento problém se často vyskytuje u dodávek Peugeot Bipper, které mají najeto přes 70 000 kilometrů.

Oprava a náklady

Průměrné náklady na čištění sacích ventilů zanesených karbonem jsou asi 110 eur.

4. Další problémy dodávky Peugeot Bipper

Méně časté problémy Peugeotu Bipper zahrnují problémy s převodovkou, systémem odpružení a ztrátou výkonu vozu při akceleraci.

Majitelé obecně považují Peugeot Bipper za spolehlivou dodávku. Někteří majitelé však hlásili problémy se ztrátou výkonu nebo zhasínáním motoru během jízdy.

Je Peugeot Bipper spolehlivá dodávka?

Ano, mnoho majitelů považuje Peugeot Bipper za spolehlivou dodávku. Od svého uvedení na trh v roce 2008 se Bipper stal oblíbeným pro ty, kteří hledají malou a levnou dodávku. Mnoho dodávek Bipper má najeto více než 300 000 kilometrů, aniž by čelilo nějakému vážnému problému. Jeho 1,3litrový motor se ukázal jako odolný a spolehlivý.

Dodávka Peugeot Bipper
Dodávka Peugeot Bipper

Navzdory některým běžným problémům, které popisujeme výše, je Peugeot Bipper hodnocen 4 z 5 hvězdiček za spolehlivost, což naznačuje, že je to solidní a spolehlivá dodávka.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]