Problémy s automatickou převodovkou Renault Captur

Renault Captur, oblíbený kompaktní crossover SUV, byl chválen pro svou všestrannost a praktičnost. Jako každé auto má však své problémy. V tomto článku se dozvíte o běžných problémech automatické převodovky Renault Captur a jak je opravit.

Problémy s automatickou převodovkou Renault Captur
Automatická převodovka Renault Captur

Problémy s automatickou převodovkou Renault Captur

1. Problém mazání převodovky, problémy spojky

Automatická převodovka Renault Captur se často potýká s problémy souvisejícími s mazáním převodovky a spojky. Mnoho majitelů automobilů uvádí, že při řazení slyší praskání. To je často příznakem problému s převodovkou. Dalším běžným problémem jsou potíže s řazením převodových stupňů, jako je nereagující nebo zaseknutá rychlost.

Tyto problémy jsou poměrně časté a byly hlášeny mnoha majiteli Renault Captur. Někteří majitelé automobilů naznačují, že tyto problémy mohou být způsobeny softwarovými problémy, a doporučují, abyste si nechali zkontrolovat a přeprogramovat řídicí modul převodovky.

Oprava a náklady

Oprava se provádí seřízením převodovky nebo výměnou spojky. Průměrné náklady na seřízení převodovky jsou asi 250 eur. Průměrné náklady na výměnu spojky u Renault Captur jsou 400 eur (včetně mzdových nákladů).

Spojka automatické převodovky Renault Captur
Spojka automatické převodovky Renault Captur

2. Trhavá a pomalá odezva

Někteří majitelé Renaultu Captur hlásí, že automatická převodovka někdy trhá a reaguje pomalu. Důvodem bývají opotřebené nebo poškozené součásti, jako je spojka nebo převody.

Převody v převodovce Renault Captur
Převody v převodovce Renault Captur

Oprava a náklady

Pokud jste si některého z těchto příznaků všimli, měli byste své auto nechat zkontrolovat profesionálním automechanikem. Náklady na opravu trhající automatické převodovky jsou od 300 do 800 eur.

Jsou ojeté vozy Renault Captur spolehlivé?

Ano, ojeté vozy Renault Captur jsou obecně považovány za spolehlivé. Podle webu thecarexpert.co.uk má Renault Captur od ledna 2024 dobré skóre spolehlivosti. Nicméně jako u každého ojetého vozu závisí spolehlivost na několika faktorech, včetně historie údržby vozu, najetých kilometrů a způsobu jízdy. .

Ojetý vůz Renault Captur (2020)
Ojetý vůz Renault Captur (2020)

Renault Captur první generace (2013-2019) je oblíbené a praktické malé SUV. Problémem však může být spolehlivost. Některé běžné problémy zahrnují problémy s převodovkou, elektrické závady a problémy se světlomety, náboji kol, účinností brzd, katalyzátorem a kabeláží alternátoru.

Renault Captur se umístil na 11. místě z 22 vozů v seznamu malých SUV v nejnovějším průzkumu spolehlivosti WhatCar? webové stránky se skóre 95,9 %. Tato pozice znamená, že se řadí nad Dacia Duster, Nissan Juke a Volkswagen T-Roc, ale pod Audi Q2, Mini Countryman a Volkswagen T-Cross.

Musíte si však uvědomit, že problémy s motorem Renault Captur vás mohou stát spoustu peněz, s průměrným účtem za opravu 750 eur. Pokud tedy uvažujete o koupi ojetého Renaultu Captur, měli byste vůz před koupí nechat důkladně prohlédnout profesionálním automechanikem.

Pamatujte, že tyto průzkumy a recenze poskytují pouze obecnou představu o spolehlivosti ojetých vozů Renault Captur a jednotlivé zkušenosti se mohou lišit. Při koupi ojetého vozu vždy pečlivě zkontrolujte. Zkontrolujte historii údržby vozu, vyžádejte si záznamy o údržbě a zvažte, zda nechat vůz zkontrolovat důvěryhodným automechanikem. To vám může později pomoci vyhnout se potenciálním problémům.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

[tdn_block_newsletter_subscribe input_placeholder="Email address" btn_text="Subscribe" tds_newsletter2-image="730" tds_newsletter2-image_bg_color="#c3ecff" tds_newsletter3-input_bar_display="" tds_newsletter4-image="731" tds_newsletter4-image_bg_color="#fffbcf" tds_newsletter4-btn_bg_color="#f3b700" tds_newsletter4-check_accent="#f3b700" tds_newsletter5-tdicon="tdc-font-fa tdc-font-fa-envelope-o" tds_newsletter5-btn_bg_color="#000000" tds_newsletter5-btn_bg_color_hover="#4db2ec" tds_newsletter5-check_accent="#000000" tds_newsletter6-input_bar_display="row" tds_newsletter6-btn_bg_color="#da1414" tds_newsletter6-check_accent="#da1414" tds_newsletter7-image="732" tds_newsletter7-btn_bg_color="#1c69ad" tds_newsletter7-check_accent="#1c69ad" tds_newsletter7-f_title_font_size="20" tds_newsletter7-f_title_font_line_height="28px" tds_newsletter8-input_bar_display="row" tds_newsletter8-btn_bg_color="#00649e" tds_newsletter8-btn_bg_color_hover="#21709e" tds_newsletter8-check_accent="#00649e" embedded_form_code="YWN0aW9uJTNEJTIybGlzdC1tYW5hZ2UuY29tJTJGc3Vic2NyaWJlJTIy" tds_newsletter="tds_newsletter1" tds_newsletter3-all_border_width="2" tds_newsletter3-all_border_color="#e6e6e6" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJib3JkZXItY29sb3IiOiIjZTZlNmU2IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==" tds_newsletter1-btn_bg_color="#0d42a2" tds_newsletter1-f_btn_font_family="406" tds_newsletter1-f_btn_font_transform="uppercase" tds_newsletter1-f_btn_font_weight="800" tds_newsletter1-f_btn_font_spacing="1" tds_newsletter1-f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzIiwicG9ydHJhaXQiOiIyLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIyLjgifQ==" tds_newsletter1-f_input_font_family="406" tds_newsletter1-f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMSIsInBob25lIjoiMTMifQ==" tds_newsletter1-input_bg_color="#fcfcfc" tds_newsletter1-input_border_size="0" tds_newsletter1-f_btn_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMiIsInBvcnRyYWl0IjoiMTEiLCJhbGwiOiIxMyJ9" content_align_horizontal="content-horiz-center"]